Patiko? Pasidalinkite!

Po korupcijos skandalo, kuriame buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis, kaltinamas kyšininkavimu, Liberalai sumastė save persivadinti.

Nauja liberalų politinė jėga vadinsis Laisvės partija. Apie tai pranešė, viena iš jos steigėjų, Seimo narė, – Aušrinė Armonaitė.

Pasak Aušrinės, už šį pavadinimą balsavo 437 asmenys, planuojantys dalyvauti partijos steigiamajame suvažiavime birželio 1 dieną. Už antrąją alternatyvą – Liberalų partiją – balsus atidavė 290 atstovų.

Aušrinė Armonaitė teigė, kad pagrindinė būsimos partijos vertybė yra pagarba asmens laisvei visose gyvenimo srityse, tarp svarbiausių principų ji nurodė atvirumą, dėmesį žmogaus teisėms, ekonominėms laisvėms ir švietimui.

Laisvė

Pagal vieną iš teorijų, remiantis naujausiais neuromokslų tyrimais, teigiama, kad asmens laisvė yra fikcija – žmogaus elgesį sąlygoja biologiniai veiksniai. Vienas tokios teorijos šalininkų vokiečių neurofiziologas Volfas Singeris teigia, kad populiari ir pripažinta laisvos valios koncepcija, šiuo metu vyraujanti, prieštarauja ne tik determinizmo teorijai, bet ir neurobiologijos mokslo tyrimų rezultatams.

Pasak Singerio, valios laisvės nebuvimas turi sąlygoti esamų kaltės ir bausmės institutų peržiūrą (revizavimą), nes tam tikra prasme asmuo negali būti laikomas atsakingu už savo elgesį. Jo teigimu, nusikaltimų kaltininkų atveju yra atliekamos veikos, kadangi kiekvienas asmuo paveldi tam tikrą nervų sistemos tipą (neuroninę architektūrą), kuri žmogaus ontogenezės metu pasireiškia tam tikrais būdais bei formomis, todėl asmuo nėra atsakingas už savo veiksmus, kadangi jis to pats veikos darymo metu nevaldo (asmuo daro ne tai, ką nori, bet kai jis ką daro, tai jam atrodo, kad jis to nori).

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!