Patiko? Pasidalinkite!

Seimas priėmė Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime nario Lino Jonausko įstatymo projektą, kuriuo suteikiama galimybė, išpildant paskutinę valią, išbarstyti mirusiųjų pelenus Baltijos jūroje ir upėse. Apie tai praneša Seimo spaudos tarnyba.

Tačiau tai bus galima atlikti ne bet kaip, o laikantis specialių reikalavimų. Mirusiojo pelenai galės būti išbarstomi tik taip, kad neturėtų poveikio aplinkiniams — ne arčiau kaip 5 km nuo kranto Baltijos jūroje ir neurbanizuotoje teritorijoje upėse.

Pranešime teigiama, kad seimo narys tikisi, jog, suteikus alternatyvias galimybes išbarstyti mirusiojo pelenus jūroje ir upėse, bus išvengta neteisėto pelenų išbarstymo viešosiose vietose.

“Atvejų, kai pažeidžiant galiojančius teisės aktus, norint išpildyti mirusiojo valią, kremuoti jo palaikai barstomi paplūdimyje, Pajūrio regioniniame parke, jo miškuose, ant Olando Kepurės ir kitose žmonių lankomose vietose, tik daugėja. Pajūrio regioninio parko darbuotojai ir svečiai lankytinose pajūrio vietose, pavyzdžiui, ant Olando kepurės, pliažuose randa pelenų ir mirusįjį po kremavimo identifikuojančių žetonų, paplūdimio šiukšliadėžėse aptinkamos palaikams laikyti skirtos kapsulės”, — teigė jis.

Jis mano, kad atverta galimybė išbarstyti mirusiųjų pelenus aiškiai reglamentuotomis aplinkybėmis padės apsaugoti Pajūrio regioninį parką, viešąsias, žmonių lankomas vietas nuo plintančios praktikos nelegaliai barstyti mirusiųjų pelenus.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!