Patiko? Pasidalinkite!

Karo ekspertas Konstantinas Sivkovas televizijos eteryje įvardijo tris iš Vakarų kylančios grėsmės suvaldymo komponentus. Sivkovas sakė, kad saugumo derybos tarp Rusijos, JAV ir NATO nedavė jokių rezultatų, ir pavadino Vakarų elitą negarbingu.

“Jie supranta tik vieną dalyką — žiaurią jėgą. Karinę ir ekonominę”, — pridūrė jis, ragindamas Rusiją parodyti jėgą atremti Vakarų sutramdymą.

Tam, pasak Sivkovo, reikalinga informacinė konfrontacija, karių grupuočių dislokavimas reaguojant į karinį pavojų Rusijai iš NATO ir JAV bei sukurti tokias ginkluotės sistemas, kurių šiuo metu nėra Vakaruose ir kurie ten pasirodys “negreitai, jei išvis pasirodys”.

“Konkrečiai galime kalbėti apie pagreitintą oro gynybos sistemų S-500 ir S-550 pritaikymą, serijinės Armata serijos tankų T-14, lėktuvų Su-57, viršrgarsinių raketų sistemų gamybos pradžią, megaginklų sistemų sukūrimą”, — aiškino ekspertas.

Jis priminė apie torpedą “Poseidon” ir raketą “Sarmat”. Sivkovas paragino daugiau išbandyti šiuos ginklus, taip pat sukurti kelių megatonų branduolines galvutes, galinčias sukelti pražūtingų pasekmių priešui.

“Jei NATO šalia mūsų sienų dislokuoja karius, kurie kelia grėsmę pačiai Rusijos egzistavimui, tai mes galime sukurti tokias ginklų sistemas, kurios gali kelti grėsmę Vakarų civilizacijos egzistavimui”, — reziumavo ekspertas.

Savaitės pradžioje įvyko Rusijos, JAV ir NATO konsultacijos saugumo garantijų klausimais: sausio 9-10 dienomis šis klausimas buvo aptartas Ženevoje susitikimuose su Amerikos puse, sausio 12 dieną — Rusijos ir NATO tarybos posėdyje, o sausio 13 dieną — ESBO aikštelėje.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Vakarai kitą savaitę pažadėjo raštu atsakyti į Rusijos pasiūlymus dėl sutarties su JAV ir susitarimo su NATO. Kaip pabrėžė ministras, Maskvai reikia konkretaus atsakymo į kiekvieną pateiktų dokumentų straipsnį — nuo ​​to priklausys tolimesni Rusijos pusės veiksmai ir derybų atnaujinimo perspektyvos.

Kremlius primygtinai reikalauja nutraukti bloko karinį bendradarbiavimą su posovietinėmis šalimis, atsisakyti kurti bazes jų teritorijoje, apriboti smogiamųjų ginklų dislokavimą prie Rusijos sienos, išvežti iš Europos amerikiečių branduolinius ginklus ir garantuoti, kad NATO nesiplės į rytus.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!