Patiko? Pasidalinkite!

JAV gynybos sekretorius Markas Esperis pavadino Rusiją ir Kiniją “revizionistinėmis valstybėmis”, praneša RIA Novosti.

Savo kalboje Džono Hopkinso universitete Pentagono vadovas teigė, kad Maskva ir Pekinas bando pakeisti pasaulio tvarką.

Pasak Esperio, “abi šalys pažeidžia kaimyninių šalių suverenitetą” siekdamos strateginių pranašumų. Rusija, anot Pentagono vadovo, naudoja “hibridinio karo taktiką” savo regioninei įtakai plėsti, taip pat vykdo kibernetines operacijas.

Kinija, pasak Esperio, ir toliau vagia intelektinę nuosavybę, taip pat bando primesti ekonominius sprendimus ir saugumo politiką kitoms šalims per iniciatyvą “Viena juosta — vienas kelias”.

Rugsėjį Esperis jau apkaltino Rusiją ir Kiniją bandymu pakenkti nusistovėjusiai pasaulio tvarkai.

Savo ruožtu Rusijos valdžia ne kartą pažymėjo, kad JAV nepaiso tarptautinės teisės ir kenkia tokių organizacijų kaip Jungtinės Tautos autoritetui. Be to, Maskva ne kartą reagavo į įtarimus dėl kibernetinių išpuolių. Rusijoje buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad trūksta įrodymų apie Maskvos dalyvavimą. Be to, Rusijos valdžia pasiūlė tarptautinį bendradarbiavimą, siekdama kartu kovoti su bet kokiais elektroninių nusikaltimų apraiškomis, tačiau Vašingtonas atsisakė šios iniciatyvos.

Kremlius taip pat pareiškė, kad Rusija neturėjo ir niekada neturės jokio ryšio su nusikaltimais kibernetinėje erdvėje, o JAV dalyvavimas kibernetiniuose išpuoliuose yra oficialiai patvirtintas.

SN inf.

Patiko? Pasidalinkite!