Patiko? Pasidalinkite!

Vienkartinę išmoką, kuri viršija 1000 eurų, gaus Rusijos pilietybę turintys veteranai, nuolat gyvenantys Rusijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje

Vladimiras Putinas pasirašė dekretą dėl vienkartinės išmokos 75-ųjų Pergalės Didžiajame Tėvynės kare metinių proga. Atitinkamas dokumentas paskelbtas Kremliaus svetainėje.Suma bus 75 tūkst. rublių (apie 1080 eurų).

Balandį – gegužę išmoką gaus Rusijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje gyvenantys Didžiojo Tėvynės karo veteranai; buvę nepilnamečiai koncentracijos stovyklų, getų ir kitų nacių ir jų sąjungininkų sukurtų priverstinio kalinimo vietų kaliniai; karinio personalo, žuvusio per karą su Suomija, Antrąjį pasaulinį karą, karą su Japonija našliai (našlės); mirusių Didžiojo Tėvynės karo dalyvių našliai (našlės).

Pažymima, kad buvę suaugę nacių koncentracijos stovyklų, kalėjimų ir getų kaliniai gaus po 50 tūkst. rublių (720 eurų).Išlaidas, įskaitant mokėjimų vykdymą, padengs Rusijos vyriausybė.

2019 metų balandžio mėnesio duomenimis, Rusijoje gyveno 1,28 mln. žmonių su negalia ir Didžiojo Tėvynės karo veteranų, prilygstančių jiems karo veiksmuose nužudytų asmenų ir jų šeimų nariai; užnugario darbininkų — daugiau nei 760 tūkst. žmonių. Praėjusių metų duomenimis, tiesiogiai karo dalyvių, žmonių su negalia ir tų, kurie dirbo oro gynybos objektuose, buvo apie 75,5 tūkst. žmonių.

2019 metais Putinas pasirašė dekretą dėl išmokų veteranams Pergalės dieną, jie gaus po 10 tūkst. rublių (apie 144 eurų). Sausio 18 dieną Putinas Sankt Peterburge susitikime su veteranais ir viešųjų patriotinių asociacijų atstovais paskelbė, kad 75-ųjų Pergalės Didžiajame Tėvynės kare metinių proga veteranams bus mokama po 75 tūkst. rublių, o užnugario darbininkams — po 50 tūkst. rublių.

Jis priminė, kad paprastai Pergalės metinių proga išmokamos vienkartinės išmokos 10 tūkst. rublių veteranams ir 5 tūkst. rublių užnugario darbuotojams.”Bet, žinote, aš šiandien atsikėliau, taip pat apie tai galvojau ir keliaujant man kilo paprasta mintis.

75-osios Pergalės metinės, taigi mes — manau, kad tai pasiteisins, ir žmonės tai supras — suteiksime pagalbą, susijusią su šia data: skirsime 75 tūkst rublių Didžiojo Tėvynės karo veteranams ir visoms jiems prilygstančioms kategorijoms, po 50 tūkst. – visiems dirbusiems užnugaryje”, — pareiškė Putinas.Putinas išreiškė viltį, kad ruošiantis Pergalės metinių minėjimui visoje šalyje federaliniu ir regioniniu lygmenimis bus įgyvendinta visa eilė renginių, susijusių su veteranų palaikymu.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!