Patiko? Pasidalinkite!

Ramūnui Karbauskiui ir Sauliui Skverneliui stojus prieš “Landsgrybių” kalną, į kovą stoja “buvę” Grybauskaitės tarnai

Buvęs buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Mindaugas Lingė teigė, kad valdančiosios partijos “Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga” (LVŽS) vadovo Ramūno Karbauskio išpuoliai prieš buvusį transporto ministrą Roką Masiulį yra susiję su Rusijos interesais. Tai teigiama jo Facebook puslapyje.

Anot politiko, Karbauskio tikslas — sukliudyti Lietuvos “energetinei nepriklausomybei”.

“Savo profesionalumą energetikoje įrodęs Rokas Masiulis ypač neparankus Rusijos interesams jei jis apsispręstų grįžti į politiką. Kaip ir kitas Karbauskio sąraše pirmu numeriu išskirtas energetikos ekspertas “Lietuvos geležinkeliai” valdybos pirmininkas Romas Švedas, dirbęs energetikos viceministru Kubiliaus vyriausybėje”, — rašo Mindaugas Lingė.

Pasak jo, atakos prieš juos – bandymas atgrasyti ir užkirsti kelią jų galimai politinei lyderystei sprendžiant Lietuvos energetikos nepriklausomybei svarbius klausimus.

Lingės teigimu, strateginis Rusijos interesas — Baltarusijos AE, kuri statoma Gardino srityje 50 kilometrų nuo Vilniaus, įgyvendinimas. Buvęs Grybauskaitės patarėjas mano, kad į politiką grįžęs Masiulis aktyviai priešinsis šiam projektui.

“Akivaizdu, kad realizuojamas planas sumesti visus kovojusius už energetinę šalies nepriklausomybę į srutų duobę kurioje įmestieji būtų priversti įrodinėti, kad nėra tuo kuo tepami. Visa tai tarnauja pagrindiniam Rusijos interesui — netrukdomai veikianti Astravo elektrinė”, — teigė jis.

Lingė pridūrė, kad Kremlius nori užtikrinti, kad niekas nereikalautų uždaryti stoties ir neprieštarautų elektros energijos patekimui iš Astravo AE į Lietuvos rinką.

Anksčiau Karbauskis kaltino Masiulį samdant tik artimuosius darbui su valstybinės reikšmės projektais.

Politikas teigė, kad energetikos sektoriuje 2009-2011 metais pradėjo sklisti dideli valstybinės reikšmės projektai, o tie patys žmonės, sekdami Masiulį, perėjo iš vieno projekto į kitą.

Jo manymu, šio judėjimo dėka “LEO LT”, Visagino atominę elektrinę (VAE), “Klaipėdos naftą” jungia tie patys žmonės.

Masiulio atleidimas

Praėjusią vasarą Karbauskis suabejojo ​​Masiulio, kaip transporto ministro, darbu. Ne tik “valstiečiams”, bet ir kitoms frakcijoms, išskyrus opoziciją, kilo klausimų apie žvyrkelių ir geležinkelių būklę Lietuvoje, rašė Karbauskis.

Anot jo, frakcija ne kartą yra gavusi savivaldybių skundų dėl asfaltuotų kelių finansavimo, nes ministerija nenori bendradarbiauti.

Liepos pradžioje keturios Lietuvos Seimo partijos pasirašė naują koalicijos susitarimą. Naująją koaliciją sudaro 76 deputatai.

Valdančiąją daugumą sudarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDP), partijos Tvarka ir teisingumas bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija — Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS).

Susisiekimo ministro postas atiteko LLRA-KŠS. Jie paskyrė Jaroslavą Narkevičių.

Masiulis, komentuodamas atsistatydinimą, savo atleidimą vadino valdančiosios partijos “kerštu” .

Anksčiau jis teigė, kad yra gavęs daugybę politinių partijų ir verslo atstovų pasiūlymų dėl savo būsimos karjeros, tačiau dar nenusprendė, ką veiks po atsistatydinimo.

Lietuvos ir Baltarusijos konfliktas dėl atominės elektrinės

Vilnius iš pačių pradžių priešinosi atominės elektrinės projektui Baltarusijoje, tačiau kuo arčiau jos paleidimo data, tuo griežtesnė tampa Lietuvos valdžios retorika.

Valdininkai ir politikai kaltina Minską “nesaugios atominės elektrinės” statyba, nepaisant to, kad į objektą reguliariai atvyksta ekspertai, įskaitant TATENA, ir stebi darbų eigą. Ne taip seniai Lietuvoje buvo priimtas įstatymas, draudžiantis Baltarusijos AE energiją Lietuvos rinkoje.Minskas griežtus Vilniaus pareiškimus ir išpuolius laiko nepagrįstais ir politiškai motyvuotais.

Tuo tarpu daugelis ekspertų mano, kad agresyvus Lietuvos elgesys branduolinės energetikos objekto atžvilgiu pirmiausia pakenks pačiai Lietuvai. Kaip komentare Sputnik Lietuva pareiškė Rusijos Baltijos studijų asociacijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Nikolajus Meževičius, toks Vilniaus elgesys gali palikti Lietuvos uostus be taip trokštamo tranzito, o tai reiškia ir be pinigų įplaukų.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!