Patiko? Pasidalinkite!

Turima omenyje, kad Lietuva, kaip ir kitos šalys, finansiškai prisidės prie pagalbos Kijevui integracijos į Europą kelyje. Vienu žodžiu kaip šeimininkas lieps, taip bus daroma.

JAV valstybės departamento koordinatoriaus pagalbos Europai ir Eurazijai klausimais valdyba įtraukė Lietuvą į “šalių donorių”, kurios turėtų dalintis “Europos integracijos patirtimi” su Ukraina, sąrašą, praneša “RT” su nuoroda į dokumentus.

Valdyba paskelbė dotacijas projektų, įgyvendinant kuriuos Europos šalys galės pasidalyti su Ukraina integracijos į ES patirtimi, finansavimui.Turima omenyje, kad šie projektai bus įgyvendinami pagal bendradarbiavimo su naujosiomis “šalimis donorėmis” programą — Emerging Donors Challenge Program (EDCP).Tarp tokių valstybių nurodytos Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Vengrija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Bulgarija, Kroatija ir Čekija.

Manoma, kad projekto ribose JAV užmezga partnerystės santykius su šiomis šalimis, bendrai finansuodamos projektus, skirtus perduoti Ukrainai patirtį, kaip įveikti pereinamąjį laikotarpį.Tarp prioritetinių ktipčių nurodyti integracija su Vakarų rinkomis, demokratijos stiprinimas Ukrainoje ir energijos bei kibernetinio saugumo užtikrinimas.

Remiantis dokumentu, amerikiečiai sumokės ne daugiau kaip 50 procentų iniciatyvos išlaidų, o antroji dalis atiteks partneriui.Nacionalinio šiuolaikinės ideologijos plėtros instituto direktoriaus pavaduotojas Igoris Šatrovas pažymėjo, kad pagrindinis tokių dotacijų tikslas yra užkirsti kelią santykių tarp Ukrainos ir Rusijos, taip pat Rusijos ir Rytų Europos atnaujinimui.”Tikriausiai, pagrindinis žaidimas yra kitas —tai yra Rytų Europos šalių, kurių dauguma, išskyrus Lenkiją, jau patyrusius visus Europos Sąjungos sunkumus ir ES ekonominio konflikto su Rusijos problemas, yra pasirengusios kitaip pažvelgti į santykius su Rusijos Federacija, pertvarkymo žaidimas” — pareiškė jis.

Kai kurios ES šalys dažnai viešai remia Ukrainos kelią į Europos integraciją. Tarp jų ir Lietuva ne kartą pareiškė, kad yra pasirengusi pasidalyti savo patirtimi su Kijevu. Vilnius siekia suteikti “strateginę pagalbą” ir siunčia lėšas humanitarinei pagalbai į Ukrainos konflikto zoną.Tuo pat metu Lietuva priešinasi bet kokiems Rusijos ir Ukrainos santykiams, nes laiko Rusijos Federaciją “agresore”.Rusijos pusė ne kartą pažymėjo, kad tokia Vilniaus “pagalba” daro neigiamą poveikį situacijai Rytų Ukrainoje, nes provokuoja tolesnį konflikto kurstymą.

SN inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!