Patiko? Pasidalinkite!

Buvęs ilgametis Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas pareiškė, kad JAV sprendimas netiekti Ukrainai tolimojo nuotolio reaktyvinių artilerijos sistemų yra „išmintingas“ ir perspėjo, kad kitokiu atveju Rusija smogtų JAV.

JAV prezidentas Džo Baidenas pirmadienį pareiškė, kad šalis netieks Ukrainai reaktyvinės artilerijos sistemų, kuriuos galėtų pasiekti Rusijos teritoriją. Kiek anksčiau Ukraina iš JAV prašė ginkluotės, galinčios pasiekti taikinį ir už 300 kilometrų.

Kijevas paprašė JAV mobiliųjų ilgojo nuotolio raketų M270, MLRS ir „M142 Himars“ baterijų, galinčių vienu metu paleisti kelias raketas, kurių nuotolis siekia iki 300 kilometrų. Tai gali suteikti Ukrainos pajėgoms galimybę labai tiksliai pasiekti taikinius, esančius toli už Rusijos sienos, nors neaišku, ar toks yra jų ketinimas.

„Jei Vakarai tikrai nori Ukrainos pergalės, gal laikas suteikti mums ilgojo nuotolio MLRS? – neseniai tviteryje parašė Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio patarėjas Michailas Podoliakas. – Sunku kovoti, kai tave užpuola iš 70 kilometrų atstumo ir neturi kuo priešintis“.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!