Patiko? Pasidalinkite!

JAV senatorius Bernie Sandersas darosi vis populiaresnis ir visai tikėtina, kad JAV pirmą kartą į Baltuosius rūmus gali išrinkti žmogų, kuris save vadina socialistu

Senatorius Bernie Sandersas, kurį Donaldas Trumpas vadina komunistu taps rimtu Donaldo konkurentu JAV prezidento rinkimuose.

Prezidento rinkimai numatomi 2020 m. lapkričio 3 d. Juose gali būti išrinktas 46-asis JAV prezidentas  (tuo atveju, jei Donaldas Trumpas nebus išrinktas antrai kadencijai). Remiantis JAV konstitucijos 2 skirsniu, norėdamas būti išrinktas Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu, asmuo turi būti JAV pilietis, kuris yra ne jaunesnis kaip 35 metų ir šalyje gyvena mažiausiai 14 metų.

Kas jis toks?

Per visą savo politinę karjerą Bernie gynė pilietines, darbo ir socialines teises. Jis pasisakė už moterų, afroamerikiečių ir LGBT bendruomenės atstovų teises, marihuanos dekriminalizavimą ir kovą su klimato kaita. 

Jis antrą kartą kandidatuoja į prezidentus. Per praėjusią prezidento rinkimų kampaniją Bernie Sandersas atsitraukė. Tada jis pralaimėjo Hillary Clinton, kuri savo ruožtu pralaimėjo Donaldui Trumpui visuotiniuose rinkimuose.

Jis tuomet sukritikavo gobšuolius ir „milijardierių klasę“. Senatorius žada visiems amerikiečiams ateityje garantuoti darbus, dvigubai padidinti minimalų valandinį atlyginimą nuo 7,25 JAV dolerio (apie 6,50 euro) iki 15 JAV dolerių (apie 13 eurų), priimti visapusę imigracijos reformą, kuri leistų šimtams tūkstančių migrantų be dokumentų pasilikti JAV, padaryti mokslą universitetuose ir koledžuose nemokamą.

Demokratas socialistas?

Demokratas Bernie Sandersas buvo griežtas mirties bausmės priešininkas per visą savo politinę karjerą. Laiške, kurį jis paskelbė 1972 m., Kai buvo kandidatas į Vermonto gubernatorių, Sandersas paragino panaikinti visus įstatymus, nukreiptus prieš homoseksualumą.

Sandersas aktyviai palaiko bažnyčios ir valstybės atskyrimą. 78 metų Bernie gyvena Burlingtone, Vermonte, su savo žmona Jane. Jis turi keturis vaikus ir septynis anūkus.

Julius Lavrenko


Patiko? Pasidalinkite!