Patiko? Pasidalinkite!

Venesuelos parlamento pirmininkas Juan Guaydo buvo pašalintas iš pareigų ketvirtadienį, kovo 28 d., Praneša RFI . Priežastis, pasak Venesuelos valdžios institucijų, jis įtarimas dėl korupcijos. Guaido taip pat bus uždrausta dalyvauti rinkimuose į šias pareigas 15 metų. 

Per Venesuelos valstybinę televiziją apie Guaydo atleidimą iš jo pareigų pranešė Venesuelos Respublikos prokuroras Elvis Amoroso. „France-Presse“ praneša, kad jis nusprendė „uždrausti Guaydo turėti bet kokį politinį biurą iki įstatymo nustatyto laikotarpio“. 

Pasak E. Amoroso, Guaydo padarė daugiau nei 91-ą kelionę po Venesuelą ir už jos ribų, o šių kelionių kaina sudaro 94 000 JAV dolerių. Įtarimai dėl korupcijos atsirado dėl to, kad Juan Guaydo savo pajamų ataskaitoje nenurodė šių pinigų.

Venesuelos spec. tarnybos nustatė, kad Guaydo rėmė JAV vyriausybės kontroliuojamos tarnybos. Neatmetama galimybė, kad nustačius daugiau detalių, Guaydo bus teisiamas kaip valstybės išdavikas.

Tai – vienas aktualiausių nūdienos pasaulinės politikos klausimų. Aišku, į jį mūsiškė buržuazinė žiniasklaida (uoliai atkartodama pagrindines JAV imperijos propagandos klišes) atsako paprastai – ilgametę priespaudą neva kentusi vargingos Lotynų Amerikos šalies liaudis kyla į kovą prieš „baisųjį diktatorių“ Nikolą Madurą, už tikriausios, taip sakant, amerikoniško pavyzdžio demokratijos ir laisvės įtvirtinimą.

Po nepavykusio JAV perversmo Venesueloje, viskas stojasi į savo vėžias, nors provokacijų grėsmė vis dar didžiulė.

Parengta pagal RFI ir France-Presse inf.


Patiko? Pasidalinkite!