Patiko? Pasidalinkite!

„Valstiečių“ išdavikas perbėgęs pas „Landsbegistus“ ir toliau „kandžiojasi“, šį kartą tiesiogiai bando „įkasti“ Ramūnui Karbauskiui

Grupė Seimo narių siūlo mažinti žemės mokesčio lengvatos dydį itin stambiems ūkininkams ir žemės ūkio bendrovėms, faktiškai valdančioms daugiau nei 500 ha žemės.

„Kanda“ ne vienas

„Landsbergistų“ frakcijos narių Justo Džiugelio, Ingridos Šimonytės ir Mykolo Majausko bei Mišriajai Seimo narių grupei atstovaujančio Vytauto Bako pasiūlymas sumažinti žemės mokesčio lengvatą iki 1 proc. koeficiento įmonėms bei ūkininkams, kurie ne tik patys, bet ir per kontroliuojamus ar asocijuojamus asmenis bendrai valdo daugiau nei 500 ha žemės ūkio paskirties žemės, ištaisytų egzistuojančią mokestinę spragą bei padidintų įplaukas į šalies biudžetą.

Dabar galiojantys įstatymai draudžia vienam asmeniui ar įmonei įsigyti daugiau nei 500 ha žemės ūkio paskirties žemės. Tačiau, pasinaudodami teisės aktuose paliktomis spragomis, kai kurie žemvaldžiai per susijusius asmenis savo valdas išplečia iki tūkstančių hektarų bei turi galimybę piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi. Maža to, šie asmenys naudojasi ir 0,35 proc. koeficiento žemės mokesčio lengvata, taip dar labiau iškreipdami konkurencijos sąlygas tarp ūkininkų ir bendrovių.

„Daug kalbame apie skurdą Lietuvoje ir dejuojame, kad su juo kovoti bei kurti gerovės valstybę trūksta pinigų. Sumažinus žemės mokesčio lengvatą stambiesiems žemvaldžiams biudžetas pasipildytų milijonais eurų, kuriuos galima būtų skirti socialinėms skurstančių šalies gyventojų reikmėms. Tikiuosi, kad šis Seimas veiksmais, o ne žodžiais įrodys savo pasiryžimą mažinti mokestinių landų skaičių – nors tai palies ir kai kuriuos valdančiuosius asmeniškai“, – įsitikinęs pasiūlymo iniciatorius Justas Džiugelis.

Parlamentaras tikisi, kad daug apie rūpestį silpniausiais visuomenės nariais kalbantys Seimo valdantieji realiais darbais pademonstruos socialinį jautrumą, palaikydami šį įstatymo projektą.

Ne kokios dienos Ramūnui Karbauskiui (Karabasui), „savi kanda saviems“…

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!