Patiko? Pasidalinkite!

Liepos 25-27 dienomis Johanesburge vyks dešimtasis BRICS aukščiausiojo lygio susitikimas. Rusijos, Brazilijos, Indijos, Kinijos, Pietų Afrikos ir kitų šalių lyderiai aptars svarbiausius pasaulio ekonomikos ir politikos klausimus. Tikimasi, kad Vladimiras Putinas papasakos savo kolegoms apie susitikime su Donaldu Trumpu rezultatus ir surengs atskiras derybas su Kinijos ir Turkijos vadovais. 

Ekspertai mano, kad BRICS aukščiausiojo lygio susitikimas yra atsakymas į naujausius NATO šalių, ES ir G7 forumus. Pasak ekspertų, ši diskusijų platforma sukuria pusiausvyrą su klasikiniais Vakarų formatais, kurie prisideda prie pasaulinių politinių ir ekonominių procesų stabilizavimo.

Viena iš pagrindinių aukščiausiojo lygio susitikimo temų bus „prekybos karai“, ypač tarp JAV ir Kinijos. Tai buvo paskelbta liepos 19 d. Rusijos ekonominės plėtros ministro Maksimo Oreshkino.

Be to, kaip pažymi BRICS šalių žiniasklaida, forumo Johanesburge asociacijos vadovai aptars saugumo klausimus. Visų pirma Indijos ministras pirmininkas Moody ketina iškelti klausimą dėl kovos su tarptautiniu terorizmu, praneša „Indian Times“. Pasak Rusijos prezidento padėjėjo Jurijaus Ushakovo, Vladimiras Putinas ketina pasisakyti BRICS dalyviams apie Maskvos pastangas išspręsti konfliktą Sirijoje ir paskatinti juos dalyvauti šalies rekonstrukcijos procese.

Parengta pagal RT.com ir TASS inf.


Patiko? Pasidalinkite!