Patiko? Pasidalinkite!

Caravaggio (Karavadžas Italija) bažnyčioje yra įtaisai, leidžiantys tikintiesiems uždegti žvakes, paaukoti bažnyčiai arba rezervuoti mišias, mokėdami bankine kortele.

caravaggio Italija

Iniciatyva, kuri pristato elektroninio modernumo atėjimą į šventą vietą, ši iniciatyva buvo suorganizuota rektoriaus iš Caravaggio Šventyklos , don Gino Assensi , kurio pristatyta naujovę praėjusių metų lapkritį, sukėlė nemažai nepasitenkinimo tiek tarp vietos žmonių, ir piligrimų.

Kažin ką apie tai mano Jėzus Kristus ir visi kiti “šventieji”? Žinoma, kad klausimas kvailas, bet aš net neabejoju, kad tikintys turi į jį atsakymą ir šitos beprotybės pateisinimą.

Lietuva neatsilieka

Lietuvoje esančios bažnyčios tikinčiuosius kviečia aukoti mokėjimo kortelėmis ir išmaniosiomis programėlėmis. Tokia naujovė neseniai atsirado ir Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bazilikoje. Kaip pasakojo Krekenavos bazilikos rektorius ir klebonas Gediminas Jankūnas, galimybė paaukoti bažnyčiai banko mokėjimo kortele – dar gana naujas reiškinys, tad ne visi tikintieji apie tai žino.

Vilniuje jau veikia kelios bažnyčios kuriose galima “atsiskaityti” kortele

Keliose Vilniaus bažnyčiose atsiradusi galimybė aukoti banko kortele yra bandymas prisiderinti prie šiuolaikinio žmogaus gyvenimo tempo ir būdo, mano apžvalgininkas Tomas Viluckas. „Tai visiškai normalus procesas, vykstantis ir užsienyje. Ypač tai aktualu bažnyčioms, kuriose vyksta remonto darbai ar aktyvi pastoracinė veikla“, – sako jis.

Linas Naujelis


Patiko? Pasidalinkite!