Patiko? Pasidalinkite!

Kas tas Rokas Masiulis ir iš kur jis atsirado

Rokas Masiulis (g. 1969 m. rugpjūčio 6 d. Vilniuje) – Lietuvos vadybininkas, buvęs naftos produktų krovos AB „Klaipėdos nafta“ vadovas, auditorius ir politinis veikėjas, 2014–2016 m. energetikos ministras, nuo 2016 m. – susisiekimo ministras.

R. Masiulis mokėsi Vilniaus Salomėjos Nėries vidurinėje mokykloje, baigė Vilniaus universitete ekonomikos studijas. Studijuodamas ekonomiką, taip pat baigė tarptautinių santykių ir politikos mokslų studijas.

Dirbo tarptautinėse audito bendrovėse, ėjo direktoriaus pareigas finansinių paslaugų įmonėje. R. Masiulis buvo Audito rūmų viceprezidentas. 1994–2007 m. dirbo audito bendrovėse „Arthur Andersen“ ir „Ernst & Young“; 2007–2009 m. finansinių paslaugų įmonės „IS partners“ direktorius, 2009–2010 m. „Leo LT“ finansų direktorius, vadovavo įmonės likvidavimo procesui. Nuo 2010 m. ėjo generalinio direktoriaus pareigas valstybinėje bendrovėje „Klaipėdos nafta“, atsakingoje už Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo projekto įgyvendinimą.

Nuo 2014 metų rugsėjo 25 d. iki 2016 metų gruodžio 13 d. – Lietuvos Respublikos energetikos ministras. 2014 m. rugsėjo 22 d. į šį postą R. Masiulį delegavo Darbo partija, nors šiai partijai jis ir nepriklauso, o paskyrė Dalia Grybauskaitė. Šiame poste jis pakeitė Jaroslavą Neverovičių, kuris taip pat buvo nepartinis energetikos ministras Algirdo Butkevičiaus Vyriausybėje. 2016 m. gruodžio 13 d. paskirtas susisiekimo ministru Sauliaus Skvernelio Vyriausybėje.

Paskutinė Dalios Grybauskaitės politinė šachmatų partija

Kaime ir Seime netyla kalbos, kad R.Masiulis buvo iškviestas pas šalies vyriausią ponią ant kilimėlio, kur buvo duoti nurodymai sudirbti neįtinkantį Karbauskį ir jo šutvę, t.y iš pareigų atleisti Karbauskio “užverbuotą” Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) generalinį direktorių Arvydą Vaitkų.

Žinoma R. Masiuliui už tai buvo pažadėtas premjero postas, nes prezidento rinkimuose pagal televizorių ir delfių paliepimus, greičiausiai laimės Šimonių mergaitė. R. Masiulis surizikavo, o naivuolis Vaitkus, tiki Grybauskaitės teismais ir mano, kad juose galima laimėti. Kaip sakoma- viltis, durnių motina, o tėvas teleloto. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) generalinį direktorių Arvydą Vaitkų greičiausiai pakišo tam, kad būtų galima jį “teisėtai nuimti”.

Linas Naujelis

 


Patiko? Pasidalinkite!