Patiko? Pasidalinkite!

Penktadienį, sausio 13-ą 16:49 vaizdo kameros ties Pasvaliu užfiksavo magistralinio dujotiekio sprogimą. Sprogimas sudrebino šimtus aplinkinių gyventojų (vaizdo įrašas žemiau). Sprogimas buvo stiprus griausmas, jį girdėjo aplinkinių kaimų gyventojai. Uždaryta kelio Šiauliai–Pasvalys atkarpa. Incidentui likviduoti pasitelktos didžiulės kelių sričių specialistų pajėgos. Savo ruožtu kompanija „Amber Grid“ apie situaciją skubiai informavo Vyriausybę. Pasvalio savivaldybė paragino gyventojus užsidaryti langus ir likti namuose.

„Teisėsaugos institucijos bei „Amber Grid“ specialistai šiuo metu tiria galimas incidento priežastis, kol kas neturime informacijos apie tyčinę trečiųjų šalių padarytą žalą dujotiekio infrastruktūrai“, – komentavo „Amber Grid“ vadovas Nemunas Biknius.

Jis taip pat patvirtino, kad šioje atkarpoje buvo įgyvendinamas dujotiekių jungties tarp Lietuvos ir Latvijos pajėgumų didinimo projektas (ELLI), tačiau šioje vietoje pats dujotiekis nebuvo tvarkomas, darbai atlikti tik dėl dujų apskaitos stoties.

Teisėsauga iki šiol tyli ir jokių vertinimų nepateikė.

Buvęs Latvijos gynybos ministras Artis Pabriks socialiniame tinkle „Twitter“ teigia, kad būtina nuodugniai ištirti incidento priežastis ir kad negalima atmesti diversijos akto:

Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas:
Sprogo aukšto spaudimo dujotiekis, per Pasvalį eina dujotiekis į Latviją į dujų saugyklas, čia tas didysis dujotiekis.“ Dėl ko toks sprogimas galėjo įvykti, meras nežino: „Neįsivaizduoju. Čia jau reikia specialistų, nes aš net neįsivaizduoju, kur tos sklendės yra. Yra apsauginės zonos dujotiekio. Ir aišku, jie čia senokai tiesti. Atnaujino prieš porą metų gabalą iki Kiemėnų. Bet čia dujotiekiai, matyt, yra senesni, seniau tiesti.“

Ar atlikti darbai galėjo turėti įtakos dujotiekio incidentui, paaiškės teisėsaugos institucijų ir „Amber Grid“ specialistų atliekamo tyrimo metu. Incidento metu nukentėjusi dujotiekio dalis buvo išpjauta ir perduota teisėsaugos institucijoms. Kiek vėliau akredituota laboratorija šią detalę ištirs bei įvertins metalo sudėtį ir siūlės būklę.

Kokia dujotiekio paskirtis? 2022.02.10

Ruošiantis du kartus padidinti dujų perdavimo pajėgumus tarp Lietuvos ir Latvijos, „Amber Grid“ pasirašė ELLI projekto rangos sutartį

Įtvirtinant energetinę nepriklausomybę ir stiprinant Baltijos šalių dujų rinkos integraciją, Lietuva imasi dukart padidinti dujų perdavimo pajėgumus tarp ir Lietuvos ir Latvijos ir pradeda įgyvendinti dar vieną strateginį  dujotiekių jungties tarp Lietuvos ir Latvijos pajėgumų padidinimo projektą ELLI.
Dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ pasirašė 2,8 mln. eurų vertės sutartį su viešąjį konkursą laimėjusia energetikos rangos įmone „MT Group“ dėl vieno iš projekto ELLI rangos darbų etapo – Kiemėnų dujų apskaitos stoties rekonstrukcijos darbų. Pagal sutartį bus atliekami dujų įleidimo-išleidimo taško Lietuvos-Latvijos pasienyje esančios Kiemėnų dujų apskaitos stoties modernizavimo darbai. Rangos darbus planuojama įgyvendinti iki 2023 m. antrojo ketvirčio, o visą ELLI projektą tikimasi užbaigti iki 2024 m.

Patiko? Pasidalinkite!