Patiko? Pasidalinkite!

Empatija – tai sugebėjimas atpažinti kitų žmonių emocijas. Simpatija – tai užuojauta kitiems žmonėms. Dažnai „būti empatu“ reiškia, jog sugeriate didžiąją aplinkinių žmonių skausmo ir kančių dalį. Ir tai gali paveikti jus labai negatyviai.

Jeigu teko pabūti viename kambaryje su negatyviu žmogumi, turėtumėte prisiminti, kokia nuodinga gali būti jo skleidžiama energija. Išmokti jos nesugerti – sunkus, tačiau labai reikalingas darbas.

Pateikiame kelis būdus, kaip atsiriboti nuo negatyvios kitų žmonių įtakos.

Turėkite galvoje, kad visiems patikti negalite ir neprivalote

Jeigu kažkas jumis skundžiasi, nereikia stengtis tam žmogui patikti. Tai tik išsiurbs jėgas ir pavers jus psichologiškai priklausomu nuo to žmogaus nuomonės ar nuotaikos. Jus myli ir mylės ne visi. Žmonės ne tam ateina į šį pasaulį. Mylėti reikia pirmiausia save – šitaip sukursite aplink save tą atmosferą, kuri apsaugos nuo kitų žmonių įtakos. Taip pat turėkite galvoje, kad negalite visų pakeisti. Nepaverskite „žmonių tobulinimo“ savo misija. Kartais geriausia, ką galite padaryti – tiesiog nesugerti energijos, kurią žmonės į jus nukreipia.

Atsargiau kvieskitės į gyvenimą kitus žmones

Jūsų kūnas, protas, širdis – tai jūsų namai. Kokius žmones kviečiatės į savo namus? Gal užeina visi, kas tik užsimano? Ar nusivalo kojas, prieš užeidami? O gal jums atrodo visiškai normalu, kai visi sutempia savo šlamštą į jūsų širdį?

Jei vieną gražią dieną duodate žmogui gabalą duonos, jis to paties paprašys ir rytoj. Jeigu kažkam leidžiate pasilikti pas jus savaitgaliui, tai jis pasistengs pasilikti savaitei, o gal ir ilgiau. Kažkada maniau, kad mano žmona šalta ir šykšti, bendraudama su kai kuriais kaimynais. Paskui supratau, jog ji paprasčiausiai gerbia save ir mūsų namus. Ėmiau visai kitaip vertinti jos požiūrį ir ėmiau elgtis analogiškai.

Labai puiku būti dosniu, tačiau egzistuoja labai subtili riba, į kurią būtina atsižvelgti, kitaip jus paprasčiausiai sutryps. Išmokite pasakyti „Ne“ ir normaliai jaustis, tai pasakę.

Liaukitės kreipti dėmesį į pusgalvius

Parazitui gamtoje, kaip ir parazituojančiam žmogui visuomenėje, būtinas šeimininkas, kuriuo jis maitinasi. Kai atkreipiame į kažką dėmesį – nukreipiame į jį savo energiją. Psichologiniai vampyrai vogs jūsų mintis, naikins jėgų ir energijos atsargas. Kai kurie žmonės išlies ant jūsų savo negatyvą, o paskui eis pas sekančią auką.

Draugiška, išklausanti ausis – nuostabu. Tačiau ir čia esama ribos, kurios niekas neturi teisės peržengti. Galbūt kitas žmogus skundžiasi problemomis darbe, santykiuose ar netgi pasiekimais. Visos šios emocijos gali jus išsekinti ir paveikti gyvenimą ne pačiu geriausiu būdu.

Sustabdykite taip besielgiančius žmones arba pasakykite, kad šiuo momentu negalite jų išklausyti. Šitaip pamažu nustosite „maitintis“ nuodinga energija.

Išeikite į gamtą

Ilsėkitės, kvėpuokite grynu oru. Užsiimkite fiziniais pratimais. Kvėpavimas paspartina kraujo cirkuliaciją visame organizme ir padeda gintis nuo negatyvo. Vikšras ryja viską aplink save ir tampa riebus, nebegali judėti. Jis turi iš pradžių tapti lengvu drugeliu, kad galėtų skristi.

Prisiimkite absoliučiai visą atsakomybę už savo mintis ir emocijas

Jūsų savijauta visu 100% priklauso nuo jūsų pačių. Pasaulis atsiunčia žmonių, kad jus treniruotų ir išbandytų.

Jūs – ne auka, ir niekas neturi jums valdžios. Pagalvokite, kaip mintys ar lūkesčiai pasireiškia jus neraminančioje situacijoje. Ir viskas priklauso tik nuo jūsų kantrybės arba susierzinimo lygio. Kaip tik prisiimsite atsakomybę už savo reakcijas – susijungsite, susivienysite pats su savimi žymiai gilesniame lygyje. Patys sukurkite sau situacijas, kurios pakelia energijos lygį ir suteikia jėgų.

Kaip jaučiatės greta šio žmogaus? Jums su juo gera? O jam su jumis? Esate vertas pačių puikiausių variantų ir atėjo laikas pagaliau tai suprasti.

Savigynos nuo kitų žmonių negatyvo menas prasideda nuo meilės sau. Visada prisiminkite, kad esate vertas laimės ir ramybės. Turėkite galvoje, kad visiškai normalu pasakyti „Ne“. Jūs pats esate savo savijautos autorius.

seimairnamai.eu


Patiko? Pasidalinkite!