Patiko? Pasidalinkite!

Kaip pranešė “konservatorių ruporas” ir buvęs “liberalų balsas” – “DELFI”:

Prie Rusijos ambasados Vilniuje vyko piketas “Pro memoria Babchenko!“ Kijeve antradienio vakarą nužudytas Rusijos žurnalistas Arkadijus Babčenka manė, kad Vladimiro Putino režimas turi žlugti ir turi būti kažkoks išorinis to žlugimo faktorius, sako žurnalistas Andrius Tapinas, kuris A. Babčenką „Laisvės TV“ laidai kalbino balandį Vilniuje.

“LDiena” rašo: A.Babčenko gyvas, jo mirtis buvo inscenizuota

Trečiadienį Kijeve įvyko neįtikėtinas dalykas – anksčiau skelbta, kad žinomas rusų žurnalistas, Kremliaus kritikas Arkadijus Babčenko yra nužudytas, tačiau paaiškėjo, kad jis yra gyvas. Tai skelbia net keli šaltiniai. Paskelbta, kad šis tariamas žurnalisto nužudymas – specialioji Ukrainos saugumo tarnybų operacija.

Pats žurnalistas pasirodė priešais kameras ir atsiprašė visų, taip pat savo žmonos, kuri apie šią operaciją nieko nežinojo.

Prieš A. Babčenkai pasirodant eteryje, saugumo tarnybos vadovas Vasilijus Gricako sakė, kad įsakymas likviduoti A. Babčenką pasiekė iš Rusijos specialiųjų tarnybų. Žinybos vadovas teigė, kad pilietis, kurio pavardė prasideda raide G, reikiamų žmonių rado tarp antiteroristinės operacijos kovotojų.

Skelbė apie FSB žudiką

Kiek anksčiau paskelbta, kad prieš žurnalisto Arkadijaus Babčenkos nužudymą į Kijevą atvyko gerai žinomas Rusijos saugumo tarnybos žudikas, pravarde Validolis, skelbia „KavkazCentr“.

Skelbiama, kad į Kijevą Čečėnijos pilietis Validas Lurachmanovas, dar žinomas kaip Aleksandras Smirnovas, atvyko gegužės 3 dieną. Remiantis šaltiniais, jis į Ukrainos teritoriją pateko pasinaudojęs padirbtu pasu.

„Kol kas neaišku, kokiu tikslu jis atvyko. Neatmetama galimybė, kad Rusijos saugumo tarnybos žudikas sekė paskui dar vieną auką ir į Ukrainą atvyko konkrečiu tikslu – surengti dar vieną nusikaltimą“, – teigia „KavkazCentr“.

Skelbiama, kad žudikas 2016 metais buvo sulaikytas Turkijoje. Ten jis buvo apkaltintas Abdulvachido Edilgerijevo nužudymu, kitų čečėnų nužudymų planavimu ir šnipinėjimu Rusijos naudai.

Po metų žudikas ir dar vienas kaltinamasis buvo perduoti Rusijai – išmainyti į Ilmo Umerovo ir Achmeto Čijgozo paleidimą į laisvę.

„Teksty“ skelbia, kad Validolis panašus į Rusijos žurnalisto A. Babčenkos žudiką, kurio fotorobotu dalijasi policijos pareigūnai.

Priminsime, kad anksčiau skelbta, kad Rusijos opozicijos žurnalistas A. Babčenka buvo nužudytas gegužės 29 dienos vakare prie savo namų Kijeve. Žudikas tris kartus šovė jam į nugarą, kai žurnalistas ėjo namo iš parduotuvės.

Metė kaltinimus Rusijai

Ukrainos ministras pirmininkas Vladimiras Groismanas anksčiau trečiadienį teigė, kad A. Babčenkos nužudymas – Rusijos suorganizuota operacija. Pasak Ukrainos ministrų kabineto vadovo, Maskva nesugebėjo atleisti žurnalistui už jo reiškiamas pažiūras, rašo newsru.com.

Kijeve neva įvykdytą nusikaltimą V. Groismanas pakomentavo asmeniniame „Facebook“ puslapyje. Išreikštą nuomonę jis papildė paskutinės socialiniame tinkle A. Babčenkos parašytos žinutės atvaizdu.

Žinutėje žurnalistas prisiminė, kaip 2014 m. gegužės 29 d. tik dėl perkrovos rizikos nesėdo į sraigtasparnį, kuris tą pačią dieną sudužo Ukrainos rytuose.

„Man pasisekė. Taip išeina, kad turiu antrą gimtadienį“, – konstatavo A. Babčenka. „Prieš 10 valandų jis parašė apie antrą savo gimtadienį. Ir štai – nužudytas. Esu įsitikinęs, kad Rusijos totalitarinė mašina neatleido jam už sąžiningumą ir principingumą“, – parašė V. Groismanas. A. Babčenką jis pavadino „tikru Ukrainos draugu, <…> bandžiusiu atskleisti pasauliui tiesą apie Rusijos demonstruojamą agresiją“.

Prielaidą, kad dėl A. Babčenkos nužudymo gali būti kaltas Kremlius, kiek anksčiau išsakė ir Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas, kalbėdamas Niujorke vykusiame JT Saugumo Tarybos posėdyje, informuoja „Interfax-Ukraine“.

„Kas už tai atsakingas, pasakyti dar negalima, tačiau žvelgdami į analogiškus atvejus esame priversti manyti, kad siekdama destabilizuoti Ukrainą Rusija naudojasi ir kitokio tipo taktika, pavyzdžiui, organizuoja teroro aktus, užsiima ardomąja veikla ir vykdo politines žmogžudystes“, – sakė P. Klimkinas.

Ministerijos vadovas priminė, kad A. Babčenka buvo priverstas palikti Rusiją dėl jam iškilusios grėsmės. „Jis ir toliau kovojo už demokratinę Rusiją, Ukrainą, tad Maskva, žinoma, visada žvelgė į jį kaip į priešą“, – sakė P. Klimkinas.

Marius Jonaitis:

“Klounų susibūrimas prie mirusio, o kitą dieną prisikėlusio Babčenko. Kas tas babčenko? Prieš tai apie jį nebuvau nieko girdėjęs, tačiau sužinojau ką jis kalbėjo 2017 metais, cituoju:
„„Aš būtinai grįšiu į Maskvą. Turiu ten dar vieną reikalą. Parvyksiu pačiu pirmuoju [JAV tanku] „Abrams“, riedėsiančiu Tverės gatve [Maskvoje], stovėdamas po NATO vėliava. O dėkingi Rusijos piliečiai, pamiršę apie Krymą, mėtys išvaduotojams gėles ir nuleidę akis prašys humanitarinės košės. Ir spardys kojomis paminklą V. Putinui, sakydami, kad nežinojo, o širdyse visada buvo prieš. Įsiminkite šią žinutę“, – 2017 metų vasarą rašė A. Babčenka.“
Aš pats irgi negaliu pakęsti dabartinės Lietuvos santvarkos, bet niekada man nekiltų mintis su kitos šalies tankais versti šalies valdžią ir parklupdyti savo tautą prieš užsieninį okupantą. Todėl tą „žurnalistą“ aš vertinu kaip elementarų “urodą” ir penktakolonininką.”

Kristina Sulikienė:

Babčenko žūtis – aiški, kaip ir Boingo numušimas: kalta Rusija, teigia piketo dalyviai

Štai ir paaiškėjo, kaip reikia analizuoti Europoje vykstančius ir netgi neįvykusius įvykius.

Dėl visko kalta Rusija.

Boingą numušė – kalta Rusija ir Putinas.

Nužudė Babčenko – kalta Rusija.

Paaiškėjo, jog jis gyvas – vis tiek kalti rusai.

Kaip ir Skripalių atveju.

Pirma buvo pranešta, kad jiedu mirtinai nunuodyti, Pranelė su Zose ir devyndienį už dūšias užsakė, ir atsimeldė už nabašnykus. Po to paaiškėjo, jog nabašnykai gyvutėliai, o po Novičioko jaučiasi ir atrodo dar geriau, negu bet kada gyvenime.

Dėl visų šių įvykių ir netgi visiškai neįvykusių įvykių įnirtingai protestavo Linas Linkevičius, Lietuvos vardu reiškė Rusijai pretenzijas, nepasitikėjimą.

Man kilo vienintelis klausimas – kodėl Ukraina „patrolino“ Lietuvą ir jos idiotus, kurie bėga su plakatais, net nematę nei lėktuvo nuolaužų, nei „nužudytų“ asmenų „lavonų“?

Pasaulio akyse tie beprotiški piketuotojai, kurie patikėjo, nes jie, aiškėja, niekada nieko netikrina, atrodo nekaip.Beje, tai „elitinė“ rinktinė „netikrų naujienų“ atpažinimui – o patys pasimovė būtent ant netikros, neegzistuojančios naujienos, gerai dar kad laidotuvių kalbų nesakė (nors kas čia žino.)

Parengta pagal “Facebook”, “Delfi”, LDiena.lt” inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!