Baltoji eglė “conica”, dažnai vadinama Kanadinė eglutė. Ji auga lėtai, yra sodriai žalia, taisyklingos piramidės formos, tanki, su švelniais spygliukais. Būtų dar dažnesnė ir populiaresnė, bet daugelis jos augintojų po kelerių metų nusivilia, kai pavasarį nuruduoja augalo šonai arba viršūnės. Ir nors po kurio laiko atauga nauji spygliai, bet tai kasmet kartojasi, kol eglutė tampa nebe dekoratyvi.
Didžiausias šio negražumo kaltininkas yra saulė. Būtent vasario pabaigos ar kovo mėnesio saulė, kuri kaitina augalo spyglius, net kai lauke minusinė temperatūra. Žemė tuo metu dar būna įšalusi, augalo šaknys negali pasiimti drėgmės iš dirvos, bet kaitinami saulės spygliai garina drėgmę. Tad augalas paprasčiausiai džiūsta, saulė nudegina spyglius.
Yra 2 būdai to išvengti:
1. žiemos pabaigoje ir ankstyvą pavasarį augalą apdengti orui pralaidžia danga – balta agrodanga, šiaudais, eglišakėmis ar maišine medžiaga, taip apsaugant nuo saulės spindulių. O jeigu nėra galimybės dangstyti, tai sodinkite tokią eglutę į dalinį pavėsį, kur pavasarinę saulę kiek užstos kiti augalai;
2. Būtinai parinkti tokią vietą, kur dirva savaime būna drėgna arba tiesiog palaistykite dirvą vandeniu aplink augalą, net jeigu žemė ir įšalusi. Tik lieti reikia ne su šiltu vandeniu. Spyglių apdegimo bėdos kamuoja ne tik ‘Conica‘, bet ir kitas panašias baltosios eglės veisles: ‘Sander‘s Blue‘, ‘Maigold‘, ‘Rainbow’s End ‘, ‘Echiniformis‘, ‘Laurin‘ bei kitas, – rašoma manonamai.lt
Kai kuriais atvejais (jeigu nuruduoja viršūnė) ją galima “suremontuoti”. Noriu Jums pristatyti nurudavusios Kanadinės eglutės “remonto” pavyzdį:
Vaidas Žemaitis