Patiko? Pasidalinkite!

Trečioji Ukrainos karo diena:

22.15

Vyksta mūšiai viename iš Kijevo (Darnytskio) rajonų. Didelis Darnytskio rajonas driekiasi nuo miesto pakraštyje esančio miško iki paplūdimiais ir prieplaukomis nusėto Dniepro upės kranto.

20.57

Rovenkuose dega naftos bazė. Vietos gyventojai praneša apie Ukrainos paleistas dvi raketas „Tochka U“. Viena iš jų buvo numušta. Šis gaisras tikriausiai kilo po antrojo smūgio. Tačiau kol kas oficialios informacijos nėra. Rovenky yra anglies kasybos miestas pietryčių Ukrainos Luhansko srityje. Šiuo metu naftos bazė dega, joje galimai yra apie 200 000 tonų dyzelino atsargų.

20.12

Rusijos pajėgos juda į Ukrainą. Žemėlapyje matome kaip bandoma apsupti Mariupolį (suformuoti katilą).

19.49

Ukrainiečiai Mariupolyje žudo visus, kurie bando palikti miestą. Jie sustabdo automobilius ir šaudo į nekaltus žmones.

19.00

Rusijos pajėgos užgrobė nebeveikiantį Berdiansko aerodromą netoli Mariupolio (pietinis frontas), praneša UNIAN.

18.30

Žmonės masiškai bėga iš Kijevo į Lvovą, o iš ten į Lenkiją.

18.13

Kijevo prieigose (37 km) užfiksuota beveik 400 vienetų Rusijos karinės technikos kolona. Kol kas ji toliau nejuda.

18.06

Berdianskas – srities pavaldumo miestas Ukrainoje, Zaporožės srityje. Žmonės pastebėjo gausią Rusijos pajėgų tankų koloną. Filmuotoje medžiagoje vyras sako, kad jų labai daug. Tankų kolona juda Mariupolio link.

17.42

Nuo operacijos pradžios LLR kariai išsiveržė  46 kilometrus į priekį , perimdami Ščastėjos ir Muratovo gyvenvietes. DLR karių grupuotė pajudėjo dar 10 kilometrų, sakė generolas majoras Igoris Konašenkovas.

17.19

Čečėnijos kariai netoli Kijevo, sprendžiant iš vaizdo įrašo, Gostomelyje buvo užfiksuotas Nacionalinės gvardijos Nr. 3018 karinis dalinys.

17.10

„Karinė operacija Donbasui apsaugoti bus vykdoma iki galo ir iki tol, kol bus pasiekti visi rezultatai. Ne daugiau ir ne mažiau“, – šeštadienį socialiniame tinkle „VKontakte“ parašė Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas. Vakarų baudžiamosios priemonės to nepakeitė. D. Medvedevas Vakarų sankcijas apibūdino kaip „politinę impotenciją, atsiradusią dėl nesugebėjimo pakeisti Rusijos kursą“.

17.05

Čečėnijos vadas Ramzanas Kadyrovas sakė, kad čečėnų saugumo pajėgos Ukrainos nacionalinės gvardijos operatyvinės brigados objektą užėmė be nuostolių.

15.56

Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus komitetas paragino Ukrainos kovotojus nenaudoti didelio naikinimo sprogstamųjų užtaisų apgyvendintose vietose ir nestatyti karinių mašinų šalia gyvenamųjų būstų.

15.06

Rusijos pajėgos puola Charkovą.

15.04 

Vladimiras Putinas penktadienio popietę dėl numatomų derybų su Kijevu davė įsakymą sustabdyti karių veržimąsi į Ukrainą, tačiau šeštadienio popietę, atsisakius kitai dialogo pusei, judėjimas buvo atnaujintas, praneša spauda. Apie tai žurnalistams teigė Rusijos valstybės vadovo sekretorius Dmitrijus Peskovas. Jis paaiškino: „kadangi iš tikrųjų Ukrainos pusė atsisakė derėtis, šią popietę pagrindinės Rusijos pajėgos atnaujino savo puolimą pagal operacijos planą“.

14.40

Pasak Federalinės oro transporto agentūros, Rusija uždarė savo oro erdvę lėktuvams iš Bulgarijos, Lenkijos ir Čekijos

14.00

Ukrainos generalinis štabas: “Rusija tęsia puolimą skirtingomis kryptimis, pagrindinės pajėgos sutelktos Polisijos, Siverskio, Slobožanskio ir Tavrijaus operatyvinėse zonose”.

12.13

Rusijos pasitraukimas iš Europos Tarybos yra gera proga atkurti daugybę svarbių institucijų ir pataisų, tokių kaip mirties bausmė, sakė Rusijos Saugumo Tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas .

11.40

Į Sevastopolį iš Gyvatės salos buvo atplugdyti Ukrainos pasieniečiai, kurie padėjo ginklus ir pasidavė. Tuo pat metu Kijevo atstovai anksčiau pareiškė, kad „žuvo visi salos gynėjai ir jiems bus suteiktas Ukrainos didvyrio titulas“.

11.07

Dmitrijus Medvedevas neatmetė JAV, ES ir kitose priešiškose jurisdikcijose registruotų asmenų turto nacionalizavimo. Anot jo, į Rusijos piliečių ir įmonių lėšų areštą užsienyje teks atsakyti simetriškai, sulaikant užsienio lėšas Rusijos Federacijoje.

10.54

Ukrainos sostinės metro sustabdyta. Ji veiks kaip požeminė prieglauda.

10.43

Danija į Ukrainą išsiuntė apsaugines liemenes ir sanitarinius paketus.

10.42

Olandija ketina kuo greičiau į Ukrainą išsiųsti 200 nešiojamų „Stinger“ oro gynybos sistemų. Tai šeštadienį laiške nacionaliniam parlamentui paskelbė Nyderlandų užsienio reikalų ministras Wopke Hoekstra ir gynybos ministrė Kaisa Ollongren.

10.37

LUGANSK, vasario 26 d. /TASS/. Ukrainos ginkluotosios pajėgos Stanicą Luhanską paliko be kovos, šeštadienį sakė „Luganskinformtsentr“ vyriausiasis redaktorius Sergejus Meškovijus, remdamasis LLR Liaudies milicija.

„Šį rytą iš Ukrainos kontrolės punkto išvažiavę pirmieji piliečiai mums pasakė, kad kaime nieko nėra, ir mes ramiai įėjome į kaimą“, – pasakojo Liaudies milicijos kariai.

10.32

Zelenskis spaudžia Europą

„Atėjo lemiamas momentas galutinai užbaigti ilgalaikę diskusiją ir apsispręsti dėl Ukrainos narystės ES. Su Europos Vadovų Tarybos vadovu Charlesu Micheliu aptariau tolesnę veiksmingą pagalbą ir didvyrišką ukrainiečių kovą už laisvą ateitį“, – rašė Ukrainos prezidentas.

10.29

Vasario 26-ąją ryte Kijeve dėl priešo karo veiksmų buvo sužeisti 35 žmonės, pranešė Kijevo meras Vitalijus Klyčko. V.Klyčko pabrėžė, kad Kijeve nėra Rusijos kariuomenės, bet veikia priešo diversinės žvalgybinės grupės, praneša Ukrainos pravda.ua.

10.20

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis šeštadienį pareiškė, kad į Ukrainą jau keliauja šalies partnerių Vakaruose siunčiami ginklai.

10.04

Į Sevastopolį buvo pristatyti 82 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariai, kurie pasidavė Gyvačių saloje.

Lina Žigelytė. Apie laisvę ir Gyvačių salą Juodojoje jūroje

09.45

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas pareiškė, kad „karas bus ilgas“, ir paragino jam ruoštis.

09.42

Latvijos užsienio reikalų ministerija sudavė didžilį smūgį Rusijai. Ji įtraukė Nikolajų Baskovą į juodąjį sąrašą už „Rusijos agresijos prieš Ukrainą“ palaikymą.

Николай Басков (Nikolay Baskov) – White Christmas Lyrics | Genius Lyrics

09.32

Indija penktadienį susilaikė balsuojant dėl ​​JT Saugumo Tarybos rezoliucijos, kuria raginama pasmerkti Rusijos veiksmus Ukrainoje, nes Naujasis Delis mano, kad dialogas „yra vienintelis atsakymas į nesutarimų sprendimą“.

09.30

Rusijos kariai veržiasi į Ukrainą palei pietinę, rytinę ir šiaurinę šalies sienas, tačiau operacija sulaukė didesnio Ukrainos pajėgų pasipriešinimo toliau į šiaurę – Kijeve ir Charkove – dviejuose didžiausiuose šalies miestuose. Rusijos pajėgos įžengė į vakarinį sostinės Kijevo pakraštį.

 

09.22

09:02 Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pasmerkė Kijeve naktį vykusias kautynes ir pakartojo reikalavimą pasaulio valstybėms visiškai izoliuoti Rusiją bei sugriauti jos ekonomiką.

 

09.16

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų daliniai pasitraukė iš savo pozicijų Gnutovo ir Talakovkos gyvenviečių rajone.

09.14

Per devynias dienas buvo užfiksuoti 595 Ukrainos ginkluotųjų pajėgų LNR apšaudymai, pranešė respublika. Daugiau nei 80% jų – naudojant sunkiąją ginkluotę – daugkartinio paleidimo raketų sistemas, 152 ir 122 mm kalibro artilerijos sviedinius. Pažymima, kad per nurodytą laikotarpį „žuvo šeši civiliai (Donecko, Pionerskoje, Berezovskoje gyvenvietėse), keturi civiliai (Donecko, Prišibo, Znamenkos gyvenvietėse) patyrė įvairaus sunkumo sužeidimus”. TASS naujienos.

09.12

2022.02.26 d. buvo sukurtas humanitarinis koridorius Ukrainos karinėms pajėgoms, kurios atsisakė kariauti prieš RF.

09.10

Rusijos gynybos ministerijos teigimu, jų kariai numušė 7 Ukrainos lėktuvus, 7 sraigtasparnius, 9 bepiločius orlaivius, sunaikino 87 tankus ir šarvuočius, 28 salvines raketų sistemas, 118 specialiųjų karinių mašinų.

09.06

Kaunas: ten kur plazdėjo trispalvės, dabar plevėsuoja dvispalvės…

09.04

Vaizdo įrašas, kaip sviedinys pataikė į gyvenamąjį namą Kijeve.

08.59

Kijeve raketa (pagal kitą versiją – numuštas dronas) pataikė į visai šalia esantį gyvenamąjį pastatą. Apie aukas nepranešama

08.57

Rusijos karinis jūrų laivynas sunaikino aštuonis Ukrainos karinių jūrų pajėgų katerius. Pranešė RF gynybos ministerija.

08.56

Pranešama, kad RF ginkluotosios pajėgos sunaikino 821 Ukrainos karinės infrastruktūros objektus, apibendrino Gynybos ministerija.

08.55

LNR liaudies milicija pranešė, kad išlaisvino Stanicos Luganskajos postą ir beveik visą kaimą.

08.52

Rusijos Federacijos gynybos ministerija tvirtina, kad nacionalistų batalionai, besitraukdami, sprogdina elektros pastotes ir tiltus per upes.

08.30

Ukrainos prezidento patarėjas Myhailo Podoliakas pabrėžė, kad Kijevas nustatys derybų su Maskva sąlygas.

„Po visko, kas dabar įvyko, nemanau, kad Ukraina užima silpnesniąją poziciją. Net jei prasidės derybų procesas, o jis prasidės, Ukraina nustatys sąlygas“ – kalbėdamas nacionalinėje televizijoje sakė pareigūnas.


Patiko? Pasidalinkite!