Patiko? Pasidalinkite!

Kaunas ir Kauno rajonas pasitiks pavasarį su geromis iniciatyvomis – organizuojama akcija “Nauja dviračio šeima”. Projekto autoriai UAB „Kautra” ir dviratininkų klubas „Dviratai-Daistatus” kvies kauniečius ir Kauno rajono gyventojus dovanoti nenaudojamus dviračius šeimoms, kurioms jų reikia labiau. Tikslas surinkti tvarkingus dviračius ir prikelti antram gyvenimui, atrandant jiems naujas šeimas.

„Jau bus penktasis kartas, kai organizuojame šią akciją. Per praėjusius metus, pilietiškų kauniečių dėka, nudžiuginome virš 120 socialiai remtinų šeimų, kurioms buvo padovanoti dviračiai. Šiemet prie akcijos prisijungs Kauno rajone įsikūręs vaiko gerovės centras bei visus praėjusius metus kartu su mumis buvęs Kauno socialinių paslaugų centras, kurie koordinuoja pagalbą socialiai remtinoms šeimoms“, – teigė projekto organizatorės „Kautros“ marketingo vadovas Justinas Vadluga.

Dalis dviračių atiteks ir nuo karo pabėgusių ukrainiečių šeimoms

Organizatorių teigimu, jau yra žinoma ne viena šeima, kuri apsistos ilgesniam laikui Lietuvoje, tokios šeimos taip pat bus įtrauktos į akciją ir priklausomai nuo surinkto dviračių kiekio, bus apdovanotos dviračiais.

„Kauno miesto socialinių paslaugų centras šioje puikioje akcijoje dalyvauja jau ne vienerius metus Mūsų įstaigos mažieji paslaugų gavėjai ir jų ribotas finansines galimybes turintys tėvai ypač laukia ir džiaugiasi šia idėja. Geros širdies kauniečiai jau daugiau kaip 100 nepasiturinčiose šeimose augančių vaikų padovanojo ne tik dviratį ar paspirtuką, bet ir aktyvią vasarą, daug naujų įspūdžių, ne vienas vaikas šio projekto dėka išmoko ir važiuoti dviračiu, nes anksčiau, deja, nebuvo su kuo mokytis. Šiuo metu žmonių gerumas ir solidarumas dar reikalingesnis, nes Kauno miesto socialinių paslaugų centro Šeimos krizių centre apsigyveno jau 36 nuo karo baisumų pabėgę mažieji ukrainiečiai, kurie su mamomis pas mus į centrą gyventi atvyko tik su keliais būtiniausiais daiktais. Tad jeigu geros valios žmonių dėka būtų galimybė pradžiuginti jų nesaldžią kasdienybę, būtų išvis nuostabu“, – pasakojo Kauno socialinių paslaugų centro vedėja socialiniams reikalams Edita Ablačinskienė.

Prie akcijos prisideda ir gausi miesto dviratininkų bendruomenė. Surinkti dviračiai bus perduoti juos taisančioms įmonėms apžiūrai, sutepimui ir smulkiam remontui. Vis tik akcijos organizatoriai kviečia dovanoti techniškai tvarkingus dviračius, kurie nereikalautų kapitalinio remonto.

Projektas žengia ir į Kauno rajoną

Šiemet prie akcijos prisijungs Kauno rajone veikiantis vaiko gerovės centras „Gynia“, užtikrinantis konsultacinę, socialinę ar kitą pagalbą vaikams, likusiems be tėvų globos ir bei įtėviams, globėjams, globojantiems vaikus Kauno rajone.

„Tikimės, kad vaikai, likę be tėvų globos ir radę jaukius namus globėjų šeimose, turės įspūdžių pilną vasarą su dviračiu. Labai džiaugiamės, kad šiemet esame įtraukti į tokią gražią, prasmingą „Kautros“ organizuojamą akciją. Savo ruožtu kartu su Raudondvario nuovados policijos pareigūnais pažadame dviračiais apdovanotiems vaikams priminti kelių eismo taisykles saugiam važiavimui, kad vasara su dviračiu būtų ne tik įspūdinga, bet ir saugi“, – teigė Kauno rajono vaiko gerovės centro „Gynia“ Globos centro vadovė Sigita Palukaitienė.

Įteiks socialiai remtinoms šeimoms

Kauniečiai, turintys nenaudojamus dviračius, juos gali pristatyti į dviračių surinkimo punktą Kauno autobusų stoties siuntų terminale. Neturintys sąlygų pristatyti patys, kviečiami kreiptis į siuntų terminalą info@siuntosautobusais.lt, paimti jų dovanojamus dviračius Kauno mieste atvyks kurjeris. Organizatoriai dviračius planuoja rinkti iki birželio pradžios, kuomet Kauno autobusų stotyje surengti finalinį renginį, kuriame bus įteikti dviračiai socialiai remtinoms šeimoms.

Kautra inf.


Patiko? Pasidalinkite!