Patiko? Pasidalinkite!

Apie 70 procentų dabartinės darbo jėgos iš ES Britanijoje neatitinka reikalavimų, kurie bus keliami kvalifikuotiems specialistams, pasibaigus pereinamajam laikotarpiui po “Brexit”

Pasibaigus pereinamajam laikotarpiui po “Brexit” Didžioji Britanija beveik nepaliks galimybių dirbti šalyje žemos kvalifikacijos užsieniečiams, o kvalifikuotiems įves papildomas sąlygas vizai gauti: darbo pasiūlymo buvimą ir anglų kalbos žinias, praneša Britanijos vidaus reikalų ministerija.

Trečiadienį VRM paskelbė savo planus sukurti naują balais grindžiamą imigracijos sistemą. Šie planai iš esmės sutampa su tuo, ką valdžios atstovai jau sakė anksčiau. Pereinamasis laikotarpis po “Brexit” baigsis šių metų pabaigoje.”Naujoji sistema, kuri įsigalios 2021 metų sausio 1 dieną, panaikins judėjimo laisvę, gražins sienų kontrolę ir atkurs visuomenės pasitikėjimą. Sistemoje tam tikri įgūdžiai, kvalifikacija, atlyginimai ir profesijos gaus balus, ir vizos bus išduodamos tik tiems, kas surinks pakankamą balų skaičių”, — teigiama VRM pranešime.

“Balų sistema sukurta siekiant pritraukti į Britaniją reikalingus talentus. Kvalifikuoti darbuotojai, kad gautų teisę dirbti šalyje, turės atitikti keletą kriterijų, turėti tam tikrus įgūdžius ir galėti kalbėti angliškai. Visi kandidatai turės turėti darbo siūlymą ir, vadovaujantis Migracijos patariamosios tarybos rekomendacijomis, minimalus darbo užmokesčio lygis bus nustatytas 25,6 tūkstančio svarų lygyje”, — teigiama pranešime.

Anksčiau minimalus užsieniečio metinis atlyginimas, reikalingas norint gauti darbo vizą, buvo 30 tūkstančių svarų. Naujoji sistema nesuteikia galimybių žemos kvalifikacijos specialistams.”Remiantis skaičiavimais, 70 procentų dabartinės darbo jėgos iš ES neatitinka reikalavimų, kurie bus keliami kvalifikuotiems specialistams, tai padės ateityje sumažinti bendrą skaičių”, — pažymi VRM.

Tuo pat metu vyriausybė atsisako ankstesnio tikslo — sumažinti grynąjį migrantų antplūdį iki 100 tūkstančių per metus. Naujoji sistema, vyriausybės sumanymu, skirta suvienodinti migrantų iš ES šalių teises su visais kitais užsieniečiais.

Vidaus reikalų ministerija pabrėžia, kad kalbama tik apie darbo apribojimus šalyje.”ES ir šalių, kurioms nereikia vizos, piliečiai galės apsilankyti Britanijoje be vizos per laikotarpį iki 6 mėnesių”, — pažymima pranešime.

Tuo tarpu vyriausybės pasiūlymai kelia didelį nerimą verslo bendruomenei. Jų nuomone, nauji apribojimai gali neigiamai paveikti daugelį pramonės šakų — pradedant žemės ūkiu ir statyba, baigiant paslaugų sektoriumi, viešbučių verslu ir sunkiąja pramone, kurios remiasi žemos kvalifikacijos darbo jėga. Kelia aliarmą ir Nacionalinė sveikatos tarnyba, nepaisant to, kad valdžia medikams žada operatyviai išduoti vizas. Gydytojai baiminasi, kad trūks jaunesniojo personalo.

SN inf.

Patiko? Pasidalinkite!