Patiko? Pasidalinkite!

Ukraina paskelbė, kad šalis nesiųs savo atstovo į šių metų „Eurovizijos“ dainų konkursą. Tiesa yra tai, kad vykti atsisakė visi keturi atlikėjai.

„Ukrainos nacionalinė visuomeninės televizijos ir radijo kompanija atsisako dalyvauti tarptautiniame dainų konkurse „Eurovizija 2019“, – sakoma nacionalinio transliuotojo pranešime spaudai.

Priežastys

Ukrainos vicepremjeras Viačeslavas Kirilenka nurodė, kad reikia drausti Eurovizijos atrankose dalyvauti Rusijoje gastroliuojantiems artistams. „Visų pirma būtina pakeisti dainų konkurso „Eurovizija“ atrankos taisykles. Antra – prašyti Aukščiausiosios Rados priimti įstatymo projektą dėl ukrainiečių atlikėjų gastrolių ir koncertų veiklos valstybėje agresoriuje ypatybių“, – sakė V. Kirilenka.

Ukrainos  „Eurovizijos“ atranką laimėjo Rusijoje koncertuojanti 27 metų dainininkė Ana Korsun, naudojanti sceninį vardą Maruv. Jai buvo pareikšta dėl to daug kritikos. Jai Ukrainos valdžia liepė rinktis tarp teisės atstovauti savo šaliai ir koncertų Rusijoje. Ją vertė pasirašyti sutartį, laikinai draudžiančią gastroliuoti toje Rusijoje.

Maruv pirmadienį pareiškė, kad: „Aš – Ukrainos pilietė, moku mokesčius ir nuoširdžiai myliu Ukrainą. Bet nesu pasirengusi skelbti lozungų, paversti savo buvimo konkurse mūsų politikų reklamos akcija. Aš – muzikantė, o ne lazda politinėje arenoje“

Antrą vietą užėmusi grupė „Freedom-jazz Girls Band“ atsisakė toliau dalyvauti konkurse, vėliau tokį pat sprendimą priėmė trečią vietą iškovojusi grupė „Kazka“, vykti į Tel Avivą atsisakė ir ketvirtą vietą laimėtojusi grupė „Brunettes Shoot Blondes“.

Parengta pagal kyivpost.com ir unian.info

 


Patiko? Pasidalinkite!