Patiko? Pasidalinkite!

Pirkėjams iš Kinijos internetinių parduotuvių Aliexpress, Banggood, Gearbest rojus baigsis, ES įveda muitus

Europos sąjungoje nuo 2021 m. keičiasi siuntų, kurių vertė iki 150 Eur, prekybos ir PVM mokėjimo tvarka. Vartotojams pabrangs iš trečiųjų šalių, įskaitant Kiniją, gabenamos prekės. Apmokestintos bus visos prekės.

Pokyčiai paveiks tiek tarp ES šalių gabenamas mažesnės vertės siuntas, tiek į Europos sąjungą atkeliaujančius siuntinius.

Dabar siuntoms, kurių vertė iki 22 eurų, PVM netaikomas. Kinijos prekybininkai apsukrūs, todėl dažnai prekių kainas deklaracijoje sumažina, kad Europiečiams netektų mokėti muitų. Dėl to ES netenka didžiulių pajamų.

Aliexpress į šį pranešimą sureagavo ir patikino, kad labai pergyventi nėra reikalo, nes jie jau turi sandėlius didžiuosiuose Europos šalyse, todėl prekės klientams bus siunčiamos tiesiogiai iš Europos sandėlių.

Aliexpress atstovai pareiškė, kad Europos sandėliuose šiai dienai turime, tik pačias populiariausias prekės, todėl svarstome veiklą ES plėsti. Prekės iš Europos sandėlių klientus pasieks žymiai greičiau, todėl klientams nebereiks laukti 30 ar daugiau dienų.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!