Patiko? Pasidalinkite!

Panašu, kad Adolfas Hitleris planavo Europoje įvesti įstatymą, kuris visiškai uždraustų vartoti mėsą. Ar jis tai padarė dėl meilės gyvūnams? O gal tai buvo kažkas kita?

Nuo tada, kai Adolfas Hitleris vadovavo nacionalsocialistų partijai, jo gyvenimas įgavo pagreitį. Jo darbo intensyvumas pertvarkant Vokietiją pagal Mein Kampf išsakytą filosofiją atspindėjo jo sveikatą. Kartu ir supratimas apie ypatingą istorinę misiją, kurią, jo manymu, jis turėjo įvykdyti, privertė jį nuolat stengtis, kartais peržengiant fizinius ir psichologinius žmogaus sugebėjimus.

Per didelis stresas, mankštos stoka, įgimtas negalavimas ir paranojiškos baimės dėl savo paties gyvenimo (Hitleris, be kita ko, bijojo, kad jis „seks savo motinos pėdomis“ ir susirgs vėžiu).

Sveikame kūne …

Buvo manoma, kad šias ligas išgydys vaistai tablečių pavidalu, kurie nuryjami kaip saldainiai, ir paklusnių gydytojų injekcijos. Baimė dėl savo sveikatos galiausiai paskatino fiurerį visiškai pakeisti savo mitybą. Anot Michailo Kerrigano knygoje „Hitleris. Žmogus ir monstras “.

Tiksliai nežinoma, kada Hitleris nusprendė nustojo valgyti mėsą, tačiau gyvenimo pabaigoje jis tapo stačiatikiu ir garsiai dėstė savo nuomonę apie vegetarizmą. 

Susitikimuose svečiams su Hitleriu buvo patiekiami tik liesi patiekalai (patiekalai, atitinkantys aukščiausius kulinarijos reikalavimus), ir tuo pačiu jis jiems ilgą laiką ir įmantriai skaitydavo paskaitas apie dietos naudą.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „hitler Blondi“

Hitleris labiau mylėjo savo vokiečių aviganį (Blondi) nei žmonės. 

Dėl meilės gyvūnams jis perėjo prie vegetarizmo?

Kada tiksliai tai atsitiko? Žymus nacizmo ekspertas, Hitlerio monumentaliosios biografijos autorius Janas Kershawas pažymi, kad fiureris nutraukė gyvūninės kilmės baltymų vartojimą mirus dukterėčiai Geli Raubal 1931 m. tai taip pat nurodo galimą priežastį:

Hitleris jau kentėjo nuo lėtinio pilvo skausmo, kuris streso metu virto ūminiais priepuoliais. Jo vartojami vaistai- kėlė šalutinius poveikius. Kėlė galvos skausmą, pusiausvyros sutrikimą ir spengimą ausyse.

Didėjant virškinimo problemoms, diktatorius, be abejo, priėmė sprendimą pakeisti savo mitybą. Nepaisant to, ideologiniai klausimai vaidino ne mažiau svarbų – ir galbūt net dar svarbesnį – vaidmenį.

Naciai = vegetarai?

Norėdamas visiškai pavergti Vokietiją nacių doktrina, Hitleris planavo pamažu primesti vegetarizmą visai visuomenei. Todėl 1932–1938 m., vykdydami „politinį savo sveikatos supratimą“, vokiečiai pamažu perėjo nuo mėsos prie žuvies.

Tariamai fiureris taip pat turėjo viziją įvesti visos Europos draudimą valgyti gyvūnus. Ar buvo įmanoma pakeisti visų piliečių valgymo įpročius naudojant prievartos aparatą – laimei, mes to nesužinosime.

Hitleris jautė didžiulę simpatiją gyvūnams, o labiausiai – šunims. Tačiau ar meilė keturkojams turėjo prasmę jo vegetarizmo kontekste? Žinoma, šios hipotezės negalima visiškai atmesti. Janas Keršvas pabrėžia, kad Hitleris žmonėms neteikė pirmenybės. „Net ir tiems, kurie ilgus metus buvo artimiausiame jo rate, jis nerado jokio ryšio, jau nekalbant apie draugystę”.

Taigi galima sakyti, kad Adolfo Hitlerio perėjimo prie vegetarizmo priežastis buvo dvejopa: diktatorius vadovavosi tiek noru pagerinti savo sveikatą, tiek rūpindamasis gyvūnais, kuriuos jis vertino labiau nei žmones.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!