Patiko? Pasidalinkite!

„Jungtinių Valstijų piliečiai privalo nedelsiant išvykti iš Baltarusijos. Išvykti vertėtų per dar neuždarytus pasienio postus su Lietuva ir Latvija arba lėktuvu“, – pataria JAV Valstybės departamentas.

Kadangi iš Baltarusijos įvažiuoti į Lenkiją sausuma neleidžiama, JAV Valstybės departamentas pataria amerikiečiams nevykti į Baltarusiją dėl Minsko paramos Rusijos karui Ukrainoje, Rusijos pajėgų telkimosi Baltarusijoje, nesąžiningo vietos įstatymų taikymo, galimų pilietinių neramumų ir rizikos atsidurti už grotų.

Lietuvos iniciatyva penktadienį laikinai uždaryti Šumsko ir Tverečiaus pasienio kontrolės punktai su Baltarusija. Šiuo sprendimu siekiama tinkamai reaguoti į geopolitinės situacijos ir grėsmių nacionaliniam saugumui pokyčius bei užkardyti prekių kontrabandą.

Visi kuo puikiausiai žino, kad prieš organizuojant karinius veiksmus, JAV iš svetimų šalių visų pirma imasi evakuoti savo žmones, o šis atvejis būtent tai ir primena.

Prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad Lietuvai bei kaimyninėms Latvijai ir Lenkijai gali tekti uždaryti sieną su Baltarusija, jeigu saugumo situacija dėl į Baltarusiją atvykusios karinės samdinių grupuotės „Wagner“ taptų itin komplikuota. Visgi, G. Nausėda akcentavo, kad tai būtų kraštutinė priemonė. Kiek žinome, „Wagner“ būriai ir jų vadas Prigožinas šiuo metu randasi Afrikoje, todėl priežastis, greičiausiai, bus kita.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!