Patiko? Pasidalinkite!

Vakarai vis dar nepraranda vilties Ukrainoje parklupdyti Rusiją ir išsaugoti savo dominavimą pasaulio valdyme. Paskutinis išsigelbėjimas yra naikintuvai F-16. Pentagono spaudos sekretoriaus pavaduotoja, Sabrina Singh pirmadienį sakė žurnalistams, kad JAV sutiktų perduoti naikintuvus-bombonešius F-16, bet Kijevas turi įvykdyti keletą sąlygų.

„Norint užbaigti F-16 perdavimą trečiajai šaliai, turi būti įvykdytos tam tikros sąlygos, įskaitant anglų kalbos mokymą, kitus dalykus, pavyzdžiui, logistiką ant žemės“, – tvirtino JAV karinio departamento atstovė. „Taigi, jei šios sąlygos bus įvykdytos, galime leisti perkėlimą“, – pridūrė ji, turėdama omenyje F-16, siunčiamus į Ukrainą iš Danijos ir Nyderlandų.

Sabrina sakė, kad norint Ukrainos pilotams skristi F-16, reikės „rimtų anglų kalbos mokymų“. “Ukrainos pusė nustatys bendrą pilotų skaičių mokymams”, – sakė Pentagono spaudos sekretoriaus pavaduotoja. Pasak jos, Kijevas „vis dar nustato, kiek pilotų gali būti apmokyti“. Sabrina teigė, kad šių skaičių ji dar negalėjo pateikti.

Ji pažymėjo, kad Jungtinės Valstijos yra „atviros apmokyti“ ukrainiečių pilotus savo teritorijoje, „jei Europai pritrūks galimybių“. „Tokios sąlygos. Taigi, jei Danija ir Nyderlandai ims vadovauti [pilotų] mokymui, jei jos paprasčiausiai neturi galimybių parengti tiek pilotų, kiek nori ar planuoja siųsti Ukraina, galime padėti treniruoti“, – Sabriną citavo Pentagono spaudos tarnyba.

Rugpjūčio 20 d. Zelenskis paskelbė apie „proveržio susitarimą“ su Amsterdamu dėl 42 naikintuvų F-16 tiekimo Kijevui. Danija taip pat paskelbė apie pasirengimą perkelti į Ukrainą 19 naikintuvų F-16, pirmieji 6 orlaiviai atvyks iki Naujųjų metų. Danijos oro pajėgos turi apie 30 naikintuvų, kurie bus atleisti, kai šalis pereis prie modernesnių F-35. Nyderlandų oro pajėgos turi 42 tokius orlaivius.

Danija ir Nyderlandai jau paskelbė apie Ukrainos pilotų mokymą, padedami dar devynių šalių. Liepą Danijos laikinasis gynybos ministras Troelsas Lundas Poulsenas sakė, kad mokymai prasidės rugpjūtį Skrydstrupe, pietų Jutlandijoje. Pagal planus tai užtruks mažiausiai šešis mėnesius.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!