Patiko? Pasidalinkite!

Lietuva pirmadienį pratęsė apribojimus prekių tranzitui į Kaliningradą per savo teritoriją, kaip dalį ES antirusiškų sankcijų. Tai pirmadienį,  remdamasi Lietuvos muitine , pranešė „ Reuters “.

Nauji apribojimai alkoholiui, pramoninėms chemikalams alkoholio pagrindu, medienai ir cementui nustatyti įsigaliojus laipsniškiems anksčiau skelbtų ES sankcijų pakeitimams. Kartu muitinės departamentas nurodė ES reglamento dėl Kaliningrado tranzito ir jo priedų numerius, kuriais Vilnius vadovaujasi savo veiksmuose.

Prekių, kurioms taikomos Europos sankcijos, tranzitą Lietuvos Respublika sustabdė birželio 18 d. Rusijos užsienio reikalų ministerija ir Kremlius pareiškė, kad Vilniaus veiksmai yra neteisėti ir prieštarauja tarptautinėms sutartims. Lietuvos vyriausybė ir ES vadovybė savo ruožtu pažymėjo, kad šalis neįvedė jokių vienašalių ar papildomų apribojimų, o tik „nuosekliai taiko sankcijas“.

ES sankcijos apima draudimą eksportuoti iš Rusijos ir tranzitu per ES platų prekių asortimentą, įskaitant chemijos, metalurgijos, karinės techninės, kuro, statybos produktus, žaliavas ir daug daugiau. Draudimų gabenti įvairias prekes įsigaliojimo datos skiriasi, tai Europos Komisija motyvavo būtinybe numatyti verslo pritaikymo delsimą.

Kokiomis priemonėmis Lietuvą baus Rusija?

Pasak Kaliningrado gubernatoriaus Antono Alichanovo, Lietuvos vykdoma „blokada“ paveikia maždaug 50 proc. viso eksklavo importo. Maskva reikalauja atšaukti atitinkamas priemones ir kaltina Europos Sąjungą (ES), esą ši pažeidė 2002 m. susitarimą dėl tranzito į Kaliningradą. Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas sakė, kad kaip atsakomoji priemonė siūlomas visiškas prekių judėjimo tarp Baltijos šalių ir Rusijos draudimas (taip pat ir tranzitu iš trečiųjų šalių).

Rusijos ir Baltarusijos diktatoriai aptarė galimas bendras priemones prieš Lietuvą dėl šios taikomų neva „neteisėtų“ tranzito ribojimų į Rusijai priklausančią Kaliningrado sritį, pirmadienį pareiškė Kremlius.


Patiko? Pasidalinkite!