Patiko? Pasidalinkite!

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorė Liz Truss, savo kandidatūrą iškėlusi savo kandidatūrą į valdančiosios konservatorių partijos lyderio postą ir šalies premjerą po Boriso Johnsono atsistatydinimo, pirmadienį pareiškė, kad Londonas turėtų pasiekti Rusijos Federacijos pralaimėjimą Ukrainoje, rašoma DW.com

„Kaip šalis susiduriame su dideliais iššūkiais, pradedant ekonominiais ir saugumo klausimais ir baigiant aplinkosaugos problemomis“, – savo kampanijos vaizdo įraše sakė Truss. „Mums reikia ministro pirmininko, turinčio patirties, kuris nuo pat pirmos dienos nustatytų kursą, kurio tikslas – nugalėti Putiną“.

Truss dėl premjero posto varžysis su dešimčia kitų pretendentų – finansų ministru Nadeemu Zahavi, jo pirmtakais šiame poste Rishi Sunaku ir Sajidu Javidu, transporto ministru Grantu Shappsu, buvusiu užsienio reikalų ministru Jeremy’iu Huntu, Bendruomenių rūmų Užsienio reikalų komiteto vadovu. Didžiosios Britanijos parlamentas Tomas Tugendhatas, Anglijos ir Velso generalinė prokurorė Sue-Ellen Braverman, komercijos sekretoriaus pavaduotoja Penny Mordaunt, parlamentarai Kemi Baydnockas ir Rehmanas Chishti.

Liepos 7 d., beveik 60 žmonių įžūliai palikus Didžiosios Britanijos ministrų kabinetą, Johnsonas paskelbė atsistatydinantis iš Konservatorių partijos vadovo posto. Jis taip pat paskelbė, kad nustos eiti ministro pirmininko pareigas, kai tik bus išrinktas naujas torių lyderis vadovauti vyriausybei. Naujo partijos lyderio rinkimų laikas bus nustatytas artimiausiomis dienomis.

DW inf.


Patiko? Pasidalinkite!