Patiko? Pasidalinkite!

JAV valdžios institucijos mano, kad pasaulinės naftos kainos gali pakilti iki 140 USD už barelį, jei Vašingtonui nepavyks pritarti jos pasiūlymui nustatyti viršutinę Rusijos naftos kainą ir kartu įdiegti mechanizmą, pagal kurį Rusijos Federacija galės sudaryti draudimo sutartis. Tai pirmadienį pranešė „ Reuters “, remdamasi neįvardytu JAV iždo atstovu.

Kaip priminė pareigūnas, JAV iždo sekretorė Janet Yellen antradienį Tokijuje vyksiančiame susitikime su Japonijos finansų ministru Shun-ichi Suzuki ketina aptarti Rusijos naftos kainų lubų įvedimą. Tikslas, pasak JAV pareigūno, yra nustatyti tokią kainų viršutinę ribą, kuri neleistų Maskvai finansuoti karinės operacijos Ukrainoje, tačiau padengtų ribines gamybos sąnaudas, kad Rusija liktų suinteresuota naftos eksportu.

Tuo pat metu JAV administracijos pareigūnas teigė, kad Japonijos valdžia išreiškė susirūpinimą dėl galimybės nustatyti per žemą kainos ribą, tačiau neatmetė galimo 40–60 USD už barelį diapazono.

ES ir JAV įvestas Rusijos naftos pirkimo embargas lėmė staigų kainų padidėjimą, o tai leido Rusijos Federacijai nukreipti didelius žaliavų kiekius į kitas rinkas, pirmiausia Indiją ir Kiniją, ir netgi padidinti savo pajamas, nors ir parduoti. mažesni alyvos kiekiai su nuolaida. Kita vertus, ES ir JAV patiria nuostolių, įskaitant šalutinį poveikį infliacijos forma. Atsižvelgiant į tai, po Septynių grupės (G7) viršūnių susitikimo rezultatų buvo priimtas pareiškimas, kuriame G7 lyderiai pažadėjo apsvarstyti galimybę apriboti Rusijos naftos kainas uždraudžiant teikti jos gabenimo jūra paslaugas, jei žaliavų kaina viršija „tarptautinių partnerių sutartas“ lubas.

Rusijos Federacijos vicepremjeras Aleksandras Novakas anksčiau Rusijos Federacijos žingsnius siekiant riboti naftos kainas pavadino dar vienu bandymu kištis į rinkos mechanizmus, o tai, anot jo, gali lemti tik rinkos disbalansą, energijos trūkumą ir kainų augimą.


Patiko? Pasidalinkite!