Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos politikos pozicija Baltarusijos atžvilgiu:

„Landsbergių“ partijos Seimo nario Emanuelio Zingerio spaudos konferencijos „Baltarusijos Nepriklausomybei – 101 metai“. Zingeris nusprendė, kad Baltarusija turi tapti ES nare, atsikratyti A.Lukašenkos ir pastatytos AE.

Kovo 29 d. Minskas / Corr. BELTA. Pagrindinė Baltarusijos Prezidento Aleksandro Lukašenkos ir Austrijos federalinio kanclerio Sebastiano Kurtzo derybų tema buvo ekonominis bendradarbiavimas.

Baltarusijos valstybės vadovas žurnalistams atskleidė apie susitikimo rezultatus: „Esu labai sužavėtas, kad, nepaisant to, kad politikas yra jaunas, Austrijos kancleris yra giliai įsitraukęs į Baltarusijos ir Austrijos prekybos ir ekonominius santykius ir yra gerai susipažinęs su ekonomika, – pažymėjo Aleksandras Lukašenka.

Prezidentas pabrėžė, kad Austrija yra viena iš pirmaujančių Baltarusijos investicijų partnerių ir vaidina svarbų vaidmenį modernizuojant daugelį šalies ūkio sektorių, įskaitant medienos, telekomunikacijų ir bankų sektorių.

Vien praėjusiais metais Austrija į Baltarusiją investavo apie 300 mln. „Mes tikimės toliau plėtoti bendradarbiavimą su Austrija visose paskirtose ir kitose perspektyviose ir naujoviškose srityse“, – sakė valstybės vadovas. Jis pridūrė, kad ekonominio bendradarbiavimo gilinimo klausimai bus iš esmės aptarti Austrijos delegacijos susitikime su Ministru Pirmininku ir Baltarusijos vyriausybės nariais. „Labai tikiuosi, kad tęsime mūsų ryšius ir didinsime Baltarusijos ir Austrijos santykius“, – sakė Aleksandras Lukašenka.

Prekyba tarp Baltarusijos ir Austrijos 2018 m. Sudarė 171,4 mln. JAV dolerių. Austrija yra viena didžiausių investuotojų į Baltarusijos ekonomiką. 2018 m. Pritraukta 296,7 mln. Kuriami nauji investiciniai projektai, kuriuose dalyvauja bendrovės „Kronospan“, „A1 Telecom Austria Group“ ir „Lenzing“ (viskozės vilnos gamyba) ir daugiau nei 500 mln. Baltarusijoje yra 83 Austrijos kapitalo įmonės (48 bendros įmonės ir 35 užsienio įmonės), taip pat 20 Austrijos organizacijų atstovybių. Austrijoje dirba „Belavia Airlines“ atstovybė ir trys prekybos bendrovės „Belmet Handelsgesellschaft“ ir „RMZ Fertribsgesellschaft“ (abu dalyvaujant BMZ), „SolTreyd“ (Belaruskali).

belta.by inf.


Patiko? Pasidalinkite!