Patiko? Pasidalinkite!

Kaip žinoma “Šv. Garbrielius Landsbergis” turi žemaitiško kraujo, tad verta būtų priminti, kad Varnių miestelio herbas yra būtent Šv. Jurgis (rus. Georgijaus). Kada bus pateikta pataisa keisti Varnių miestelio herbą?

Herbo raudoname lauke vaizduojamas sidabrinis šv. Jurgis ant tokios pat spalvos žirgo, smeigiantis auksine ietimi po žirgo kojomis šliaužiantį drakoną. Raitelio raudoname skyde – sidabrinis šventojo kryžius. Šv. Jurgio diržas, segė ir pentinas, žirgo pasagos, kamanų ir kitų odinių diržų metaliniai sutvirtinimai bei balno kilpa – auksiniai. Drakonas – žalias.

Maskvos vėliava

Rusijos sostinės Maskvos herbas toks pat kaip ir Varnių su Šv. Jurgiu.

Rusijos herbas

Ne gana to Rusijos herbe taip per vidurį pavaizduotas Šv. Jurgis. Istoriją galima dirbtinai slėpti, falsifikuoti, bet tai dažniausiai būna laikina. Tai ką daro konservatoriai yra tiesiog politinė “tryda” ir noras įtikti JAV, o dar teisingiau, jie atlieka JAV “skalikų vaidmenį”.

Seimo nariai Gabrielius Landsbergis, Audronius Ažubalis, Laurynas Kasčiūnas, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Rimantas Jonas Dagys ir Paulius Saudargas Seime registravo įstatymo pataisos projektą, kuriuo siekiama uždrausti platinti, naudoti susirinkimuose ar kituose masiniuose renginiuose arba kitaip demonstruoti dvispalves juodai oranžines Georgijaus (Šv. Jurgio) juostas.

A. Ažubalio teigimu, Georgijaus juostos plačiai pradėtos naudoti 2005 m., kuomet Rusijoje buvo minimos 60-osios Sovietų Sąjungos pergalės prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare metinės, taip siekiant priminti Sovietų Sąjungos pergalę ir pagerbti kare dalyvavusių sovietų karių atminimą.

Šventasis Jurgis (g. apie 275 arba 281 m. – m. 303 m. balandžio 23 d.) –katalikų šventasis. Šventasis Jurgis yra šventasis Anglijos, Katalonijos, Etiopijos, Portugalijos, Gruzijos, Serbijos, Juodkalnijos, Maskvos, Breisgau Freiburgo, Genujos, Beiruto, Varnių (Žemaitijos), Lietuvos, ūkininkų, karių ir skautų. Lietuvoje Šv. Jurgis laikomas antruoju globėju po Šv. Kazimiero.

Šv. Jurgio ordinas buvo įkurtas 1769 m. 1806 m. Rusijos kariuomenėje buvo įvestos Jurgio vėliavos, kuriomis apdovanodavo dalinius. Vėliavos viršūnėje būdavo Jurgio kryžius, o po antviršiu būdavo parišamas 4,44 cm pločio Georgijaus kaspinas juodomis ir oranžinėmis juostelėmis su kutais, o konservatoriai  bando klastoti istoriją ir visą tai paneigti.

„Lietuva neturi dėl ko švęsti, nes Lietuvai šio karo pabaiga atnešė 50 metų trukusią Sovietų Sąjungos okupaciją, skausmą ir tremtis. Dabartinė Rusijos vadovybė neigia ir nesutinka pasmerkti stalinistines represijas ir totalitarinio režimo nusikaltimus. Priešingai, šalis, save laikanti Antrojo Pasaulinio karo laimėtoja, vykdo atvirus karus prieš suverenias valstybes ir savo kaimynus, demonstruoja karinę galią bei toliau vykdo kitus ardomuosius veiksmus. Todėl Georgijaus juostos naudojimo ribojimas yra teisingas tiek istoriniu, tiek šiandieninės politinės situacijos aspektu“, – pataisas komentavo Seimo narys.

„Rusijoje oficialiai buvo skelbiama, kad ši juostelė nėra politinis ar koks nors ideologinis simbolis ir negali būti naudojamas politinių partijų ar kitų judėjimų savireklamos tikslais. Tačiau ši „taisyklė“ buvo labai greitai sulaužyta, kai juostelės simbolika buvo monopolizuota Rusijos vadovybę palaikančiųjų ekstremistinių jėgų ir tapo ne tik Rusijos vidinės konsolidacijos, tačiau ir jos atgimusio ekspansionizmo, siejamo su bandymais atgauti didžiosios galios statusą, ženklu. Po Rusijos įvykdytos Krymo okupacijos ir aneksijos bei Rusijos remiamų separatistų karinių veiksmų Rytų Ukrainoje, Georgijaus juostos tikroji pirminė reikšmė buvo visiškai devalvuota. Rusijos reguliariosios kariuomenės kariai, kariaujantys Ukrainos teritorijoje, prorusiški separatistai šias juostas dėvi kaip atpažinimo ženklą“, – teigė L. Kasčiūnas.

„Atsižvelgiant į geopolitinę situaciją, nacionaliniam saugumui kylančius iššūkius ir siekiant saugoti tokius principus ir vertybes kaip suverenitetas, laisvė, demokratinė santvarka, taip pat užtikrinti viešąją tvarką ir užkirsti kelią įvairioms provokacijos ar bandymams kurstyti tautinę nesantaiką, o tuo yra suinteresuota dabartinė Rusija, teikiamos Susirinkimų įstatymo 5 straipsnio 3 punkto ir Administracinių nusižengimų kodekso 524 straipsnio pataisos, kuriomis siekiama dvispalvę juodai oranžinę Georgijaus (Šv. Jurgio) juostą priskirti prie nacistinių ar komunistinių simbolių, kurių platinimas ar demonstravimas yra ribojamas, o už jo nesilaikymą taikoma administracinė atsakomybė“, – teigia parlamentarai.

bukimevieningi.lt inf. pagal LRS pranešimą


Patiko? Pasidalinkite!