Patiko? Pasidalinkite!

Valgant tam tikrus maisto produktus, atsiranda ne sotumas, o alkio jausmas. Kodėl taip nutinka, aiškina medicinos mokslų kandidatė, mitybos specialistė J. Solomatina.

Ji pažymėjo, kad organizmas turi gauti pakankamai riebalų, baltymų, angliavandenių, taip pat vitaminų ir mineralų. “Jei kurio nors iš šių elementų maiste neužtenka, tada alkio jausmas greitai sugrįš ir net sustiprės”, — aiškino mitybos specialistė.

Taip, tęsė ji, nutinka valgant greitą maistą.

“Pavalgęs greito maisto, organizmas nori valgyti dar daugiau, nes jame neranda naudingų medžiagų. Organizmas iš greito maisto gauna daug angliavandenių ir riebalų, o kitų naudingų medžiagų yra minimaliai, todėl norisi daugiau valgyti”, — aiškino ji.

Greitas maistas suteikia trumpalaikį sotumo jausmą, nes jame yra daug riebalų. Tačiau po to alkio jausmas sugrįžta, o jei vėl jį numalšinsite greituoju maistu, situacija kartosis.

Dėl kalorijų pertekliaus auga riebalinis audinys, o jei šio audinio pasidaro per daug, tada jis ima diktuoti organizmui savo valią, pridūrė dietologė.

“Taigi, hormonas leptinas normalioje situacijoje (pavalgius) turėtų “sakyti”, kad organizmas pasisotino ir nebenori, bet šiuo atveju ima duoti neteisingus signalus, neva kuo daugiau žmogus valgo tokio maisto, tuo daugiau norisi valgyti”, — perspėjo ji.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!