Patiko? Pasidalinkite!

Stebiu „vaiko teisių“ priimamus aktus, ir man plaukai šiaušiasi ant nuplikusios galvos. Kas tie absoliučiai nukvakę „pročiai“, kaskart siūlantys vis didesnes nesąmones. Niekada netikėjau, kad tokios kvailos prietrankų idėjos gali atkeliauti iš vakarų. Jaunystėje aš juos pripažinau kaip žymiai labiau išsivysčiusius problemų sprendimo srityje. Dabar iš daugumos jų teliko beždžionės lygio nusigaravę tipažai. Beliko tik duoti po granatą ir žiūrėti, kas bus toliau?

Sutinku, kad vaikų auklėjimui turi būti suteiktas ypatingas dėmesys. Jų negalima žiauriai mušti, bet beržinės košės bent kartą reikia duoti paragauti. Tikiu, jog daugelis tėvų matė ar net patys patyrė, kaip vaikas dėl jo įgeidžių nevykdymo neretai krinta kur nors į balą. Tokį jų žingsnį gali pateisinti nebent absoliučiai jokio supratimo apie auklėjimą neturintys jušai.

Mano kartos žmonės puikiai žinojo, jog be „beržinės košės“ čia neapsieisi. Vos ne visais atvejais toks vaiko kvailiavimas išmušamas, jei tuo užsiimsi tuoj pat parėjęs namo. Antraip garantuotai užsiauginsi neadekvatų šizofreniką, kuris iškart supras galintis tapti caru. Vėliau iš tokių išsivystys laukiniai žvėrys, kurių joks kalėjimas nebeištaisys. Baisiausia tai, kad po „cariavimo“ nuo aštuoniolikos metų tokie nepilnaverčiai (bet jau nebe nepilnamečiai) dvikojai niekaip nesugeba įsijungti į savo naująjį amplua – tapti dabar jau savo vaikučių įkaitais.

Šiandien savo akimis mačiau gatvėje susiginčijus motiną su sūnumi. Į motinos perspėjimą, kad ji nebeleis savo kol kas dar nepilnamečiui styplai lankyti treniruočių, šis, visiems aplinkiniams girdint pasiūlė motinai čiulpti… kaip galvojate, ką? Teisingai, aišku, kad tik ne raugerškį. Girdite, jūs, suknisti „švietimo reformatoriai“ ir „vaikų teisių gynėjai“?!! Tiksliau, ne vaikų, o sugyvulėjusių išperų. Tikiu, kad toks auklėjimas kada nors jums tiikrai atsirūgs. Tik nesitikėkite iki to laiko pakratyti kojas.

Štai kur link mes einame. Laikas stabdyti visus valdžios mulkius, norinčius auklėti mus, kaip auklėti savo vaikus. Visi TV ekranuose pateikiami „debatai“ šiuo klausimu man yra ne kas kita, kaip priplaukusiųjų vepezonės.

Labai atsiprašau, kad nepanaudojau žodžių, kuriais reikėjo išdėti valdžios niekšus. Bet aš manau, kad visiems jiems bus atseikėta bent jau po mirties. Labai to linkiu.

Čia nekalbu apie girtuoklių šeimose auginamus vaikus. Šie turi gauti tą, ko nusipelnė. Tik nereikia tuo štampu matuoti dar 99% normaliai tėvams įstatymais neleidžiančių ugdyti vaikų.

Voldemaras Zacharka


Patiko? Pasidalinkite!