Patiko? Pasidalinkite!

Šiuos reiškinius galima pastebėti bet kokioje viešoje vietoje, parduotuvėje, paplūdimyje, parke ir tt.

Pateiksiu keletą pavyzdžių kai tėvai būdami patys kvaili, savo vaikams užduoda kvailus klausimus į kuriuos vaikai tiesiog negali atsakyti. Šie klausimai yra auklėjamojo tipo, kai vaikas neklauso, tėvas, o dažniausiai tai daro mama, su pakeltu tonu klausia:

Kas su tavim daros?! Arba dažnai tenka išgirsti- Kodėl neklausai mamos?! Būna dar grasinamieji auklėjimo būdai, kai mama savo vaiką grasiną nebūtais dalykais ir mano, kad vaikas yra toks pat kvailas, kaip motina. Tenka dažnai girdėti – Jeigu neklausysi mamos, daugiau tavęs nesivesiu į parduotuvę, arba – jeigu neklausysi, daugiau prie ežero nebevažiuosime.

Kaip vaikui atsakyti į motinos arba tėvo užduotą klausymą – Kas su tavim daros?! Negi tėvai mano, kad vaikas ims ir pasakys, kodėl jis neklauso tėvų ir nevykdo jų komandų.

Tėvų grasinimai vienais ar kitais dalykais yra visiškai tuščias reikalas, jeigu tie grasinimai ir lieka žodžiais, tarkim negausi to ar ano. Šitie grasinimai yra visiški tušti ir neveiksmingi, bet tėvai juos naudoja.

Pastebėjau keletą įdomių dalykų poilsiavietėje prie ežero

Vaikas visų žmonių akivaizdoje nukrito ant gatvės ir pradėjo isterikuoti, dėl to, kad mama nenuperka čipsų. Kas įvyko… Mama nuėjo nupirko čipsų ir isterija momentaliai dingo. Stovėjau šalia todėl užkalbinau mamą. Ar dažnai jūsų vaikas taip prieš jus laimi? Mama pasimetė ir išlemeno, kad ne nedažnai.

Sekančią dieną įvykis prie kito ežero. Mama šaukia ant vaiko, kad šis liptų lauk iš vandens, o tėvas stovi šalia ir juokiasi iš mamos. Greitai lipk lauk, ji nelipsi daugiau niekad niekur nesivešim.

Gal kokių 6 metų berniukas visiškai nekreipia dėmesio į motiną stovinčia šalia kranto su alaus skardine ir cigarete rankoje. Tėvas sukinėdamas automobilio raktus aplink pirštą visą šitą situaciją žiūrėjo su malonumu, kad sūnus neklauso mamos.

Rezultate gauname vaizdą, kai vaikas žino, jok tėvas nesiims jokių priemonių, nes tėvai neveikia išvien kaip komanda, nes yra kvailiai, o vaikas tuo kuo puikiausiai naudojasi.

Kas kaltas?

Trumpai būtų galima atsakyti, kad kaltas – durnumas, bet jeigu į tai pažvelgti plačiau, galima sakyti, kad kalti tėvai ir plius jų durnumas. Apsilankius prie dviejų ežerų (Paršežerio ir Ruškio) neteko matyti, kad nukrauti stalai būtų be alkoholio.

Tiesiog išvada labai paprasta ir konkreti. Tėvai būdami kvailiais, vartodami vaikų akivaizdoje alkoholį, apsvaigę kalba nesąmones ir aplamai elgiasi kvailai. Ko galima išmokti iš tokių durnelių tėvelių? To paties – būti kvailiais.

Alkoholis žmogų žudo ir padaro kvailu, bet tai supranta, tik labai labai maža dalis visuomenės.

Skaudžiausia yra tai, kad durneliai tėveliai nesupranta, kad jie yra durneliai ir tokiais auga jų vaikeliai.

Dabartinė visuomenė

Aplamai visuomenė daroma vis kvailesnė ir kvailesnė. Kuo daugiau kvailių, tuo lengviau juos valdyti. Kvailiai yra pagrindinis šios sistemos resursas. Tol kol kvailiai turės už ką nusipirkti maisto, svaigalų, automobilį, stogą virš galvos, tol jie nekels niekam grėsmės.

Valdžiai tokie yra labai patogūs, net jeigu jie ir nepatenkinti gyvenimu bus, savo nepasitenkinimą jie geriausiu atveju išreikš, tik Facebooke ar kitame socialiniame tinkle arba po straipsniu komentaruose.

Žinoma ne visi durniai ir kvailiai, bet mano manymų, kad tokių sudaro apie 80%.

Vaidas Žemaitis

 


Patiko? Pasidalinkite!