Patiko? Pasidalinkite!

„Žemaitijos keliais“ vadovas Kazimieras Žemaitis Kerpauskas apsiėmė atlikti didžiulį darbą – patvirtinti vieną ir vieningą Žemaitijos vėliavą, kadangi iki šiol buvo nesutariama dėl jos simbolikos, o patys žemaičiai naudojo skirtingas vėliavas su įvairia simbolika.

Žemaičių kultūros draugija bruka savo vėliavą (dar vadinamą „kryžiuočių vėliava“), tačiau ne visiems žemaičiams ji yra priimtina, kadangi joje yra vaizduojama labai daug svetimybių, visiškai nebūdingų žemaičiams. Kazimieras Žemaitis nusprendė „išlaisvinti“ Žemaitijos vėliavą nuo svetimybių, o ją išlaisvinus patvirtinti kaip oficialią Žemaitijos vėliavą, kuri simbolizuotų žemaičių ir Žemaitijos laisvę.

Smagu matyti, kad Žemaitijos jaunimas bunda ir imasi tokių kilnių bei prasmingų darbų. Kai kam gali pasirodyti, kad šis darbas – pakeisti vėliavos simboliką – yra visiškai nereikalingas ir nereikšmingas.

Tačiau tie, kurie bent šiek tiek nusimano heraldikoje, supranta, kad kiekvienas ženklas kažką reiškia ir turi didžiulę dvasinę, moralinę bei dorovinę galią. O žemaičių tauta galios turi daug – per amžius niekas jos negalėjo nugalėti ir niekam ji nepasidavė. Bet svarbiausia – žemaičiai lietuvių niekada nepalikdavo bėdoje…

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!