Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos žmonės iš Lietuvos į Briuselį išsiuntė 3 “Landsbergistus”, 2 “Valstiečius”, 2 “Socdemus”, 1 “Darbietį”, 1 “Liberalą” 1 “Lenką” ir A.Maldeikienę.

Euro Parlamento rezultatai

Į EP pateko trys “Landsbergistų” atstovai – Liudas Mažylis, Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė, du “socialdemai” – Vilija Blinkevičiūtė ir Juozas Olekas, du “Valstiečiai” ka – Bronis Ropė ir Šarūnas Marčiulionis, “Darbietis” Viktoras Uspaskichas, “Liberalas” – Petras Auštrevičius, A. Maldeikienė ir „Lenkų ir Rusų“ – lyderis V. Tomaševskis.

Žmonės nutarė “Landsbergistų” atstovus išsiųsti lauk iš Lietuvos, kad šie daugiau nebejuokintų savo pranešimais žmonių ir negadintų nervų LR Seime “Valstiečiams”,- taip teigė vienas iš politikos kritikų Jonas Gricius.

Europos Parlamente daugumą sudarys euroskeptikai, todėl Kubiliui ir Juknevičienei “paviduriuoti” tikrai bus progų.

Vengrijoje triuškinama premjero Orbano partijos pergalė, Prancūzijoje Le Pen kraštutiniai dešinieji aplenkė prezidento Macrono aljansą. Paaiškėjus rezultatams „Nacionalinis sambūris“ organizuoja formuoti gausią ir stiprią kraštutinių dešiniųjų grupę.

EP rez.png

Rinkėjų aktyvumas per šių metų EP rinkimuose yra didžiausias per paskutinius du dešimtmečius. Iš daugiau kaip 400 mln. rinkėjų balsavo apie 51 proc. rinkėjų.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!