Patiko? Pasidalinkite!

Gabrielius Landsbergis Lietuvos vardu paragino Europos Sąjungą aptarti naujų sankcijų įvedimą Minskui, susijusią su Baltarusijos teritorijos suteikimu Rusijos “kariniams veiksmams”. Apie tai pareiškė Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

“Baltarusija leidžia naudoti savo teritoriją kariniams Rusijos veiksmams, mes turime lygiai taip pat kalbėti apie sankcijas Baltarusijos režimui”, – cituoja “TASS” ministrą.

Landsbergis mano, kad Ukraina jau “yra užpulta”.

“Todėl apie sankcijas kalbėti turime pradėti jau dabar, nelaukiant karinės atakos”, – sakė Landsbergis.

Vakarų valstybės ir Kijevas pastaruoju metu išreiškia susirūpinimą dėl neva pavojingų Rusijos veiksmų prie Ukrainos sienų. Maskva ne kartą neigė tokius kaltinimus, sakydama, kad niekam negrasina ir neketina nieko pulti, o pareiškimai apie “Rusijos agresiją” naudojami kaip pretekstas dislokuoti daugiau NATO karinės technikos prie Rusijos sienų.

Vakarai ir toliau pareiškia, kad Rusija tariamai rengia provokacijas Ukrainoje, nepaisant to, kad po pratybų Rusijos kariai grįžta į savo dislokavimo vietas. Vasario 14 d. Rusijos Federacijos prezidentas susitiko su užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu ir gynybos ministru Sergejumi Šoigu.

Susitikime su Putinu Rusijos gynybos ministerijos vadovas pranešė, kad “kai kurios pratybos eina į pabaigą, kai kurios bus baigtos artimiausiu metu”. Rusijos Federacijos Pietų ir Vakarų karinės apygardos pradėjo grąžinti karius į jų dislokavimo vietas, antradienį žurnalistams pasakė Rusijos gynybos ministerijos atstovas generolas majoras Igoris Konašenkovas.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!