Patiko? Pasidalinkite!

„Žaliųjų valstiečių” atstovė Agnė Širinskienė sako, jok panašu, kad konservatorių liberalumas pranoko liberalus ir TS-LKD, prisidengdama „epizodiškai” ir „mažais kiekiais” pavartojančiu jaunimu, ryžtingai žengia narkotikų legalizavimo keliu. Teisės departamento pastabos – jau net su pabraukimais, kad įstatymo leidėjas būtinai pamatytų. O pats konservatorių projektas, dėl kurio balsuosime ryt, įvertintas taip:

„Atsižvelgiant į tai, pabrėžtina, kad projektu švelninama atsakomybė ne tik už nedidelio kiekio, bet ir už „vidutinio“ kiekio narkotinių ar psichotropinių medžiagų bei jų pirmtakų (prekursorių) kontrabandą. Tai kartu reiškia, kad teikiamu projektu baudžiamoji atsakomybė švelninama ne tik dėl mažareikšmių ar atsitiktinių narkotinių ar psichotropinių medžiagų gabenimo atvejų (past. – čia ir toliau pabraukta mūsų).”

Žlugdoma ir kriminalinė žvalgyba narkotikų kontrabandos srityje. Teisės departamentas sako:

„Atsižvelgiant į tai, teikiamu projektu BK 199 straipsnio 2 dalies dispozicijoje įtvirtinus narkotinių ar psichotropinių medžiagų bei jų pirmtakų (prekursorių) gabenimo per valstybės sieną kvalifikuojantį požymį, pastebėtina, kad už atitinkamą nusikaltimą nebus galima taikyti kriminalinės žvalgybos tyrimo. <…>

Pagal projektu siūlomą teisinį reguliavimą kriminalinės žvalgybos tyrimas galės būti atliekamas, tik jeigu per valstybės sieną bus gabenamas didelis ar labai didelis kiekis narkotinių ar psichotropinių medžiagų bei jų pirmtakų (prekursorių).

Tačiau akcentuotina, kad atliekamo kriminalinės žvalgybos tyrimo metu neretai negalima tiksliai identifikuoti, koks tiksliai narkotinių ar psichotropinių medžiagų bei jų pirmtakų (prekursorių) kiekis yra rengiamas gabenti (ar gabenamas).

Neatsižvelgus į šį pastebėjimą, ir priėmus projektu siūlomą reglamentavimą, keltina abejonė ne tik dėl dalies tokių tyrimų rezultatyvumo, bet ir jų metu surinktos įrodomosios medžiagos teisėtumo.”

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!