Patiko? Pasidalinkite!

Anot Lenkijos prezidento Adžejaus Dudos, vienintelė konstituciškai priimtina šeimos forma šalyje — tai moters ir vyro sąjunga

Lenkijos prezidentas Andžejus Duda patikino, kad šalyje nebus vienalyčių santuokų ir vienalyčių porų vaikų įvaikinimo.

“Šeimos institucijos apsauga, mano įsitikinimu, turi didelę reikšmę normaliai funkcionuojančios valstybės stabilumui”, — trečiadienį pareiškė Duda kalbėdamas Varšuvoje. “Šeima — tarsi moters ir vyro sąjunga pagal mūsų Konstitucijos normas. Jokiu kitu pavidalu šeimos nėra ir niekada nebus, išskyrus kaip išimtinai moters ir vyro sąjungą — vienintelė konstituciškai priimtina forma”, — pareiškė Lenkijos prezidentas.

Jis taip pat pareiškė, kad neleis įvaikinti vaikų vienalytėms poroms.”Neturime sutikimo leisti įvaikinti vaikus vienalytėms poroms. Nėra abejonės, kad toks sprendimas negali būti priimtas. Tai svetima ideologija.

Prezidentas savo kalboje pabrėžė, kaip svarbu puoselėti lenkiškas tradicijas. Jis pridūrė, kad „dėl šios priežasties konstitucinį šeimos apsaugos principą ir tėvų konstitucinę teisę auginti vaikus reikia vertinti atsižvelgiant į jų pačių įsitikinimus su visu rimtumu ir atsakomybe“. – Ir ne tai, kad kažkas priverstų mūsų vaikus platinti ideologijas, su kuriomis nesutinkame, agresyviai seksualizuoti vaikus, kurių mes, tėvai, nepriimame, – sakė Andržejus Duda.

Dabar nėra sutikimo, kad tai būtų įvesta mūsų šalyje bet kokia teisine forma”, — pasakė Duda.Prezidento rinkimai numatomi Lenkijoje birželio 28 dieną. Valdančioji šalies partija “Teisė ir teisingumas” pateikė Dudos kandidatūrą antrai kadencijai.

Lietuvos prezidentas mano panašiai, bet ne taip užtikrintai

G. Nausėda teigia palaikantis Konstitucijos nuostatą, kad šeimą sudaro vyras ir moteris. Taip pat jis teigė, kad toks įsivaizdavimas yra susiformavęs daugelio lietuvių galvose, todėl, sakė jis, jo ir reikėtų laikytis.

„Šeima, pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją (…), yra vyro ir moters sąjunga. Kol kas tai yra teisinis apibrėžimas mūsų pagrindiniame įstatyme. (…) Daugelio žmonių sąmonėje žodis šeima yra dviejų skirtingos lyties žmonių sąjunga. Taip kad tai yra ne tik teisinis terminas, įdiegtas Konstitucijoje, bet tai yra ir definicija, radusi vietą mūsų suvokime“, – sakė G. Nausėda.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!