Patiko? Pasidalinkite!

Išaiškėjus, kad  Indenpendence „manegeriai“  su „Novatek“ sudarė sutartį dėl suskystintų dujų tiekimo iš Leningrado srities savo SGD terminalui. Šią nemalonią žinią puolė komentuoti didieji „gandonešiai” Delfis ir „BNSas”.

Bet prieš tai norime priminti , kiek tas „Indenpendencas” mums kainuoja

O čia tai jo! Laivas-saugykla, nepriklausomybės garantas nuo Rusijos „Indenpendence“ priklauso Norvegijos kompanijai „Hoegh LNG“. Jį iš šios bendrovės nuomojasi Klaipėdos SGD terminalo valdytoja „Klaipėdos nafta“. Pagal 2012 metų kovą pasirašytą sutartį su „Hoegh LNG“ Lietuva už SGD laivo nuomą per dieną moka apie 168,55 tūkst. eurų, per metus – 61,446 mln. eurų, o per 10 metų sumokės apie 614,465 mln. eurų. „Hoegh LNG“ ne tik nuomoja laivą su įgula, bet ir teikia jo priežiūros bei operavimo paslaugas.

„Independenco” nuomos esmė

2018 m. Vienas svarbiausių šių dienų klausimų – Lietuvos energetinio saugumo padidinimas, jos priklausomybės nuo Rusijos energijos išteklių sumažinimas. 

„Delfis” ir „BNSas” viską paaiškina

„Energetikos grupės „Lietuvos energija“ vienas vadovų atskleidė, jog įmonė dirba aštrėjančios konkurencijos sąlygomis ir ieško pigiausių dujų, be to, importuodama SGD iš kitų šaltinių, ji didina konkurenciją Rusijos koncernui „Gazprom“, – balandžio 23 d. pranešė naujienų agentūra BNS.

„Lietuvos energijos“ – valstybės kapitalo, viena didžiausių energetikos įmonių grupių Baltijos šalyse – tarptautinės plėtros direktorius Mantas Mikalajūnas teigia, kad tokie dujų pirkimai iš Rusijos didina konkurenciją.

„Įsigijimai, iš kokio šaltinio jie bebūtų, mes juos vertiname kaip konkurencijos „Gazpromui“ didinimą ir kainų spaudimą“, – paaiškino M. Mikalajūnas.

„Durnių laivo” krikštamotė Dalia tyli

Tai pasirodo, kad „Indenpendencu” norėta suduoti smūgį ne Rusijai, kaip tada teigė valdžios galvos, bet tai tebuvo mažas ( LT mok. mokėtojams 614,465 mln. eurų kainuosiantis) smūgis „Gazpromui”. Bet tai buvo sakyta, kad „Indenpenedence” yra nepriklausomybės garantas nuo teroristinės valstybės – Rusijos.

Tai kaip čia gavosi ką? Meluojate ir neraudonuojate? 

2014 m. Kalbėta, kad Rusija, būdama svarbiausia paslaugos tiekėja ir gamtinių dujų eksportuotoja, siekia išlaikyti bei stiprinti savo politinę įtaką per energijos išteklių tiekimą. Kadangi ji atvirai demonstruoja savo energetinę ir politinę galią, reikia pradėti diversifikuoti energijos šaltinių importą ir liberalizuoti dujų rinką ES.

Tai kaip čia gaunasi, Rusija vėl susigrąžino savo politinę galią Lietuvoje?

„Ištratino” ( liberalizavo ) pinigus ir vėl grįžo prie rusiškų dujų. Ne gana to, SGD importas yra brangesnis, nei gamtinių dujų tiekimas vamzdynais. Ir kam visas šitas cirkas? Kas už tai atsakys? Gal męs kažko nežinome, gal yra dvi Rusijos – viena teroristinė, o kita gera.

Ne veltui „Independencas” nudažytas Rusijos vėliavos spalvomis.

Prisiminkime kaip buvo „Pakrikštytas Lietuvos energetinės nepriklausomybės garantas

Linas Naujelis

 

 


Patiko? Pasidalinkite!