Patiko? Pasidalinkite!

Krašto apsaugos ministerija paskirstė karinio mobilumo ir karinės transporto infrastruktūros projektams finansuoti skirtas laikino solidarumo įnašo lėšas. 2023-2025 metų skubių poreikių infrastruktūros projektams vykdyti papildomai skirta beveik 243 mln. eurų.

„Lietuvoje vyksta esminis karinės infrastruktūros plėtojimo procesas, apimantis visaverčių karinių bazių, sandėlių atsargoms kaupti ir visos kitos reikalingos infrastruktūros sukūrimą. Itin daug Lietuva investuoja į treniruočių infrastruktūrą, siekiant užtikrinti tinkamas pratybų sąlygas tiek Lietuvos kariuomenės, tiek sąjungininkų kariams. Sąjungininkams taip pat kuriame nuolatinę apgyvendinimo infrastruktūrą. Papildomas finansavimas reikšmingai prisidės prie išaugusių nacionalinio saugumo poreikių ir leis gerokai paspartinti visos reikalingos infrastruktūros įrengimą“, – sako krašto apsaugos viceministras Renius Pleškys.

Didžioji dalis laikino solidarumo įnašo lėšų bus skiriama šiuo metu sparčiai vystomam Rūdninkų kariniam poligonui. Lėšos bus nukreiptos į Rūdninkų poligono plėtrą, įrengiant apgyvendinimo infrastruktūrą, šaudyklas ir kitą mokymams skirtą infrastruktūrą, šaudmenų ir sprogmenų sandėlius, taip pat vidaus kelių tinklo projektavimą ir tiesimą, privažiuojamojo kelio į poligoną iš valstybinio kelio rekonstravimą.

Numatoma, kad laikino solidarumo įnašo lėšos iš viso sieks apie 380 mln. eurų. Sąjungininkų priėmimui vystomai infrastruktūrai Rūdninkų kariniame poligone bus skirta beveik 243 mln. eurų, o likusias lėšas Susisiekimo ministerija paskirstys įvairiems dvigubos paskirties karinio mobilumo projektams.

Parengta pagal KAM inf.


Patiko? Pasidalinkite!