Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį Suvalkuose susitiko su Lenkijos Ministru Pirmininku Mateuszu Morawieckiu aptarti saugumo situaciją pasienyje ir „Wagner“ grupuotės įsitvirtinimo Baltarusijoje keliamas grėsmes, provokacijų tikimybę ir pasirengimą jas atremti.

Šalies vadovas pabrėžė, kad „Wagner“ grupuočių buvimas kaimyninėje Baltarusijoje yra papildomas ir labai svarbus saugumo rizikos veiksnys – turime būti budrūs ir pasiruošę visiems scenarijams.

Šalies vadovas teigė, kad svarbu ir toliau stiprinti valstybės sienas su Rusija (Kaliningrado sritimi) ir Baltarusija. Valstybės gynimo taryba nusprendė stiprinti žvalgybos pajėgumus pasienio zonoje, taip pat didinti sienos apsaugos pareigūnų ir kariuomenės sąveiką. Pasak Prezidento, Lietuva atidžiai stebi situaciją ir yra pasiruošusi imtis veiksmų atremdama visas jos saugumui kylančias grėsmes, įskaitant ir keliamą „Wagner“.

Prezidentas akcentavo, kad turime ir toliau didinti informuotumą NATO apie „Wagner“ samdinių keliamą papildomą riziką mūsų šalių ir kitų NATO sąjungininkių saugumui. Šis faktorius turi būti rimtai vertinamas ir NATO atgrasymo ir gynybos kontekste.

Prezidento teigimu, „Wagner“ grupuotės veiksmai būtų laikomi Rusijos Federacijos veiksmų dalimi. Pasak šalies vadovo, NATO naujai patvirtinti gynybos planai įtvirtina kolektyvinės gynybos atsaką nuo pirmų grėsmės akimirkų ir užtikrina rytinio NATO sparno dar didesnį gynybinį atsaką bei NATO pajėgų buvimą Lietuvoje iki brigados lygio.

Lietuvos vadovas su Lenkijos Ministru Pirmininku taip pat aptarė Ukrainos grūdų eksporto problematiką ir būtinybę ieškoti konkrečių sprendimų, padedant Ukrainai didinti grūdų eksporto apimtį.

LRP inf.


Patiko? Pasidalinkite!