Patiko? Pasidalinkite!

Po Mindaugo ir Ingos sulaikymo socialiniuose tinkluose suaktyvėjo acto garintojai ir kitokių sutrikimų turintys “antisisteminiai kliedėtojai”. Niekur nepritampantys, kliedintys ir visuomenei nepavojingi veikėjai viešai skleidžia propagandą, kad Mindaugas ir Inga Vilčinskai nėra sulaikyti, o viešumoje pasirodžiusios nuotraukos iš areštinės tėra montažas, grotos priklijuotos ir, galų galiausiai, jie nufotografuoti žaliame fone, kuriame galima uždėti bet kokį vaizdą.

Tarp aktyviausių kliedėtojų – daugumai gerai žinomas acto garinimo ir plokščiažemių karaliumi tituluojamas Robertas Mackevičius bei kasdien savo kliedesius į YouTube kanalą kelianti Kristina Sulikienė.

Sulikienė dažnai savo žiūrovus gąsdina, kad ją nuolatos persekioja, nori nunuodyti, ją seka keisti automobiliai gatvėse, jai skleidžia bangas, kurios trikdo jos interneto veikimą ir t.t.

Baisiausia yra tai, kad tokiomis fantazijomis patiki masės žmonių. Galimai psichikos sutrikimų turintys asmenys dažnai save priskiria prie “antisisteminių” ir taip kompromituoja antisisteminius judėjimus bei pavienius asmenis. Jie nesupranta, kad jų skleidžiamos tiesos yra tiesiog kliedesiai, todėl save prisiskiria prie “antisisteminių”.

Kliedesiai – mintys ir sprendimai, neturintys realaus pagrindo, neatitinkantys tikrovės. Kliedintis žmogus yra liguistai įsitikinęs savo teisumu, jo neįmanoma perkalbėti, argumentuotai įtikinti. Kliedesys yra psichikos ligų (šizofrenijos, alkoholinės ir kitų psichozių) simptomas. Pagal turinį būna persekiojimo, nuodijimo, pavyduliavimo, didybės, nusižeminimo ir kiti kliedesiai.

Kliedesiai būna 2 rūšių: pirmieji susiję su pažinimo proceso sutrikimu (ligonis savo klaidingą sprendimą grindžia subjektyviais vaizdiniais ir iš jų susikuria, jo manymu, logišką sistemą), ir kliedesiai, susiję su pažinimo ir pojūčių sutrikimais (ligonis kliedi vaizdais, svajoja, fantazuoja). Kartu su kliedesiu gali kilti baimės jausmas, nesuprantamas nerimas, neaiškaus pavojaus jausmas (pavyzdžiui, paranojinio persekiojimo kliedesių apimtas ligonis kiekvieną kito žmogaus gestą ir poelgį suvokia kaip jam priešišką sąmokslą, ženklų perdavimą ir bando pabėgti, pasislėpti ir kita). Kliedesiai skiriasi nuo perdėtų idėjų, kurioms būdinga, kad žmogus tam tikrai problemai teikia išskirtinę, labai svarbią reikšmę.

Daugiau apie Kristinos Sulikienės kliedesius: nuorodą spauskite čia.

Vaidas Žemaitis Lekstutis


Patiko? Pasidalinkite!