Patiko? Pasidalinkite!

Seimo posėdyje po pateikimo buvo pritarta Teisingumo ministerijos bausmių vykdymo įstatymų paketui, kurį priėmus bus sudarytos sąlygos kurti dviejų pakopų – lengvo ir griežto režimų sistemą, motyvuojančią nuteistuosius dirbti, dalyvauti socialinėse programose, siekti keisti elgesį ir gauti lengvatų, rašoma ministerijos pranešime.

Pasak teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus, įkalinimo įstaigose bausmę atliekantys nuteistieji privalės dirbti, kad prisidėtų prie savo išlaikymo, neprarastų įgytų darbinių įgūdžių ar įgytų profesiją.

Anot ministro, šiuo metu kuriama resocializacijos sistema bus pagrįsta pagalba nuteistajam ir užimtumu bei pakartotinio nusikalstamumo mažinimu.

Lengvo režimo grupėje esantys turėtų lengvatų, padėsiančių palaikyti glaudesnius ryšius su artimaisiais, pagerinti savo buitį.

Pavyzdžiui, būtų neribojami pasimatymai ir pokalbiai telefonu, padidinta pinigų suma, už kurią per mėnesį galima apsipirkti parduotuvėje. Dirbti vengiantys drausmės pažeidėjai netektų šių lengvatų ir bausmę atliktų griežtesniu režimu.

Tokia praktika, kuomet gerai besielgiantys ir resocializacijos programose dalyvaujantys nuteistieji gauna lengvatų, pasiteisino užsienio valstybėse: į laisvę išėję nuteistieji retai vėl sugrįžta į įkalinimo įstaigas.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!