Patiko? Pasidalinkite!

2020 metais Lietuvoje užfiksuotas rekordinis mirtingumo padidėjimas nuo 1990 metų, spaudos konferencijoje sakė Statistikos departamento generalinio direktoriaus pavaduotoja Inga Masiulaitytė-Šukevič

Iš pateiktų duomenų galima matyti, kad per pastaruosius metus pagyvenusių žmonių mirtingumas šoktelėjo, sakė ji. Labiausiai išaugo gruodį, kai mirusiųjų buvo apie šeši tūkstančiai.

Spaudos konferencijoje taip pat aptarti ir preliminarūs demografiniai rodikliai — gyventojų skaičius, vaisingumas, santuoka, mirtingumas ir tarptautinė migracija.

Pasak pavaduotojos, pernai gyventojų skaičius padidėjo 1,1 tūkstančiu žmonių, tačiau per pastaruosius tris dešimtmečius apskritai šis skaičius sumažėjo ketvirtadaliu.

Teigiama grynoji tarptautinė migracija turėjo įtakos nuolatinių gyventojų skaičiaus pokyčiams: Statistikos departamento duomenimis, į Lietuvą imigravo 20 tūkstančių daugiau žmonių nei emigravo. Tačiau natūrali gyventojų dinamika neigiamai paveikė demografinius rodiklius — pernai mirčių buvo 18,9 tūkstančio daugiau nei gimimų.

Jau kelis dešimtmečius Lietuvoje vyksta demografinė krizė, sukėlusi rimtą ekspertų, kurie prognozuoja tolesnį gyventojų skaičiaus mažėjimą, nerimą. Demografai mano, kad Lietuva sugebės įveikti šią situaciją tik migrantų iš kitų šalių sąskaita.

Remiantis Statistikos departamento prognoze, 2021 metais Lietuvoje ir toliau mažės gyventojų skaičius. Manoma, kad šiemet jis sumažės beveik penkiais tūkstančiais žmonių — iki 2 788 725. Ateinančiais dešimtmečiais gyventojų skaičiaus mažėjimo tempas paspartės.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!