Patiko? Pasidalinkite!

Dėl koronaviruso su Jungtine Karalyste nutrauktas susisiekimas, bet valstybė svarsto lietuvaičius pargabenti trumpam pašvęsti švenčių. Žinoma, kad tai būtų už valstybės t.y. mūsų mokesčių mokėtojų pinigus. Ar tai sąžininga čia dirbančių ir mokesčius mokančių lietuvaičių atžvilgiu?

Jungtinėje Karalystėje įstrigę emigrantai ir jų artimieji į Lietuvą gali būti pargabenti Vyriausybės užsakytais lėktuvais, kitas Vyriausybės svarstomas variantas – leisti pavienius komercinius skrydžius iš šios šalies, pranešė per LRT radiją.

Į Lietuvą iš Anglijos turėjo parskristi apie 7 tūkst. piliečių, tiek bilietų buvo parduota į Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus.

„Įprastų komercinių skydžių iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą neturėtų būti iki sausio 1 dienos, o nuo sausio 1 dienos daug priklausys nuo epidemiologinės situacijoje Jungtinėje Karalystėje. Bus analizuojami duomenys, jei situacija pagerės ir bus aišku, kaip dorotis su viruso mutacija, apie kurią dabar kalbama, manau, kad gali būti priimti sprendimai, kurie leis skrydžius, ir gali būti tam tikrų sprendimų, kaip oro uoste testuoti visus žmones arba turėti prieš 48 valandas pasidarytą koronaviruso testą Jungtinėje Karalystėje“, – LRT radijui teigė Susisiekimo ministerijos Veiklos kokybės skyriaus vedėjas Dominykas Narbutas.

„Svarbu pabrėžti, kad jei Lietuvos Respublikos pilietis nori atvykti į Lietuvą, tai yra konstitucinė mūsų pareiga priimti tą pilietį, taikant visus sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus“, – sakė susisiekimo ministras.

Pagers, pabaliavos ir atgal dar gal reiks parskraidinti?

Susisiekimo ministerija pranešė, kad patekimo į Lietuvą iš kitų šalių galimybės šiuo metu yra stipriai ribotos, tad uždraudus skrydžius iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą, nepatariama šia kryptimi judėti tiek vandens, tiek sausumos transportu.

Egidijus Paulauskas

 


Patiko? Pasidalinkite!