Patiko? Pasidalinkite!

Pertvarkos, uždarymai, sujungimai yra visos Lietuvos Nepriklausomybės vizitinė kortelė. Ir kas klaikiausia, kad tam nėra nei pabaigos,nematyti žiburėlio tunelio gale…

Kiekviena vyriausybė,ministrai ,,tempia paklodę į save’’ , prieš rinkimus jų idėjos, postulatai, deklaracijos- orientuotos į socialinę gerovę, darbo vietų kūrimą.

Tik nespėja oratoriai apšilti kojas kabinetuose,prasideda atsiskaitymas su elektoratu,savų merkantilistinių siekių įgyvendinimas, atidirbimas verslo grupuotėms.

Švietimas,kultūra- demokratinės valstybės garantas, įvaizdis, autoritetas.Tik ugdydami stiprią asmenybę mes būsime laisvi, pilietiški, kritiškai mąstantys, atsparūs dvasiniams ir fiziniams nepritekliams.

Deja…

Ši sritis pas mus yra visiškoje defenestracijoje, talžoma  potvarkių, įstatymų raidės nepaisoma.

Diskusijos, debatai, kompromiso ieškojimai vyksta kuluaruose, priimami vienašališki, neargumentuoti sprendimai.

Galbūt reikia peržvelgti mokyklų tinklo optimizavimą, dubliuojasi studijų programos, kai kurios profesijos yra nepaklausios, nesurenkamas reikiamas studentų skaičius…

 Tačiau ar tai dingstis masiškai uždaryti institutus, universitetus, gimnazijas, kolegijas?

VPU, poto LEU buvo Europoje žinoma įstaiga,paruošdavo praktiniam darbui ne 1 rimtą bakalaurą, magistrantą. Paskutiniu metu netgi ruošti kvalifikuoti edukologai, teatro pedagogai, režisieriai, vadybininkai.

Keli ponai nusprendė išmetę monetą ant stalo,kad nebereikia šios Alma Mater, sujungsime su  VDU, pagerės kokybė.

Atsitiko tai,kas ir buvo prognozuojama,nebeliko programų,istorija kaip disciplina tapo nebereikalinga pavainike, apskritai pats dėstymas tapo ydingu, per technologijas, testus.

Docentams, profesoriams, asistentams užimtumo tarnyba siūlo protingiausią alternatyvą- vykti į užsienį senelius karšinti, nes čia likus dar didžiulis rebusas kokią pensiją gausi???

O ką daryti su tuščiais pastatais, fakultetais??/ Privatizuoti??

Siaubingai atrodė profsąjungų rūmai Vilniuje ant Tauro kalno??? Patraukti asmenys juridinėn atsakomybėn už jų nustekinimą??

Apskritai nebematyti atskirų disciplinų populiarinimo, viešos sklaidos???

Kiek metodinių vadovėlių gebama išleisti per metus, jeigu netgi treniravimo sistemų programos krepšinyje kuriamos savarankišku principu???

Ar surandama lėšų apmokėti leidykloms visus kaštus ir kiek šioje vietoje svarbi ŠMM nuomonė??? Kiek paskaitų, seminarų vedė pati ministrė Petrauskienė??? Visose šalyse ministrais tampami tik įdirbį turintys profesionalai, o ne politinio pasitikėjimo liokajai…

Kokią matysime Lietuvą dar po 18,20 metų?? Pardavėjai, valytojai, vairuotojai, krovikai prekybos centruose, užsieniui tarnaujančiuose ofisuose, ar reikalingi ir archyvarai, numizmatai, archeologai?

Piktybiškai nekuriamos intelektualinės darbo vietos, mes netgi neturime knygų, spaudos, bibliotekų apžvalgininkų, scenarijų rašytojų. Niekam nepaslaptis, kad neturint įtakingo dėdės vakancijos tu Lietuvoje niekaip negausi darbo, neįsitvirtinsi.

Skelbiasi fb grupėje 1 vaikinukas, lyg karaimų tautybės,kad ieško darbo muziejuje, numizmatikos srityje. Deja aš jį atvėsinau, kad į tavo poreikius niekas neatsižvelgs, pats turi išsikovoti savo vietą po saule, niekam nereikia tokių specialistų. Skvernelinė Lietuva mus ir toliau verčia samdomo verslo įkaitais, nori, nenori privalai tik lenkti nugarą prie fizinio darbo.

Aš taip pat buvau istorijos moksliniu darbuotoju, kam dabar tai įdomu, kas pakvies būti kolega, partneriu, turiu užsibarikaduoti kokiame  LGGRCT ir reikalauti darbo??

Iš karto ekskursija po psichiatrines ligonines.

Mokyklų sujungimas,uždarymas šalį pavertė skurdo ir dvasinio nubukimo centru.

Ruslanas Baranauskas-  istorikas, apžvalgininkas.


Patiko? Pasidalinkite!