Patiko? Pasidalinkite!

Rodos net pas žodis „skarlatina“ skamba atmestinai, grėsmingai ar bent jau negražiai. Tačiau skarlatina gydymas – jau kiek kitoks žodžių junginys, sufleruojantis apie pasveikimą. O šie dalykai kartu sufleruoja, jog tolesnėse eilutėse bus kalbama apie ligą.

Sirgimas

Sirgti nėra malonu – su tuo sutiktų kiekvienas. Aišku, ligos, simptomai skiriasi, tad ir pats sirgimas gali būti skirtingai apibrėžiamas. O kaip reikėtų apibrėžti skarlatiną? Tai yra infekcinė liga, pasitaikanti vaikams. Išskiriama amžiaus grupė nuo 2 iki 8 metų. Amžiaus ribos lyg ir nėra plačios; kita vertus, dvimečio ir aštuonmečio organizmas anaiptol nevienodas. O ir kitais aspektais aiškėja, kad 2 bei 8 metai – daug skirtumų. Vis dėlto tiek mažesnių, tiek didesnių vaikų tėvams aktualu štai kas: skarlatina gydymas ir, be abejo, simptomai. Nes gydoma juk atpažinus simptomus.

Simptomai

Skarlatina gali priminti anginą, tačiau dar ir veidą ima berti (bėrimas ryškus). Medikų teigimu, kūno temperatūra gali pakilti net iki 39–40 laipsnių.

Ne tik kyla temperatūra, bet ir pykina, taip pat pasireiškia pilvo, galvos, gerklės skausmas. Ant liežuvio susidaro apnašų, paskui pakinta jo spalva. Vėliau ima berti kūną.

Natūraliai kyla klausimas, kada imama pastebėti kokius nors požymius. Nėra vieno atsakymo. Nuo užsikrėtimo gali praeiti ir viena diena, o kai kada prabėga ir daugiau negu savaitė.

Gydymas

Koks yra skarlatinos gydymas? Ar yra skiepų nuo šios ligos? Ne.

Skiriama antibiotikų, patariama gerti daug skysčių. Reikia atsakingai vertinti situaciją, laikytis tam tikros disciplinos. Pabrėžiamas ir patalpų vėdinimas, ir švarinimasis. Nereikėtų numesti nosinių kur papuola ar pan.

Esant aukštai temperatūrai, žinoma, kreipiamasi į gydytoją, o tarp vaistų rekomendacijų galima išgirsti minint paracetamolį. Jei kyla kokių klausimų (o kalbant apie ligas jų visada kyla), svarbu nedelsti ir pasitikėti specialistais. Tai galioja ne tik skarlatinos, bet ir įvairių kitų negalavimų atveju. Juk iš pradžių spėliojama – tai angina, skarlatina ar kokia kita liga. O medikai nustato padėtį ir kuo tikslingiau paskiria gydymo režimą.

infoguru.lt


Patiko? Pasidalinkite!