Patiko? Pasidalinkite!

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas mano, kad Europa turi “atsibusti” ir pradėti stiprinti gynybos potencialą, nes ji yra “ant bedugnės krašto”

Prancūzijos prezidentas teigė, kad Europa nebegali tikėtis, jog JAV gins savo NATO sąjungininkus. Šią nuomonę jis išsakė interviu “The Economist“.

Valandos trukmės interviu, vykusio jo kabinete Eliziejaus rūmuose Paryžiuje, Makronas teigė, kad Europai pats laikas „pabusti“.

“Tai, kas vyksta dabar — yra NATO smegenų mirtis”, — sakė jis.

Kaip pavyzdį Makronas paminėjo situaciją Vidurio rytuose. Jo manymu, JAV “nusigręžia nuo sąjungininkų, išvesdamos armijos dalinius iš šiaurės rytų Sirijos, o Turkija tuo metu vykdo nekoordinuotas karines operacijas”.

Prancūzijos prezidentas mano, kad Europa turi “atsibusti” ir pradėti stiprinti gynybos potencialą, nes ji yra “ant bedugnės krašto”.

Taip pat Makronas abejojo NATO chartijos straipsnio dėl kolektyvinės gynybos veiksmingumu, pagal kurį “ataka prieš vieną aljanso narį yra visų jos narių puolimas”.

Anksčiau Prancūzijos prezidentas jau pareiškė, kad Vakarų šalys Vidurio rytuose padarė “šiurkščią klaidą”.

Makronas ypač kritikavo Vašingtono sprendimą išvesti kariuomenę iš Sirijos, apie kurį jis ir kitos NATO narės sužinojo iš “Twitter’io”.

Jis pabrėžė, kad tokie veiksmai verčia abejoti Šiaurės Atlanto aljanso veikimu. Savo ruožtu NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas palaikė dialogą su Rusija.

“Turime būti tvirti dialoge su Rusija. Priešingu atveju tai gali būti suprantama kaip silpnumas ir gali kelti pavojų”, — sakė jis.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!