Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos sostinėje – skandalas. Kremliaus šalininkams atstovaujantis Europos Parlamento rinkimų komitetas Stanislovo Tomo ir Kazimiero Juraičio asmenyse kūju nudaužė nuo Mokslų akademijos bibliotekos sienos paminklinę lentą Lietuvos didvyriui, partizanui Jonui Noreikai – Generolui Vėtrai.

LGBT atstovaujantis sostinės meras Remigijus Šimašius pareiškė, kad jokių planų atstatyti šią paminklinę lentą jo planuose nėra (vėliau nuomonę pakeitė).

Lietuvos Seimo dauguma ir Prezidentė turi progą parodyti valią. Nepaprastoji padėtis – adekvačiausias susiklosčiusios situacijos apibūdinimas.

Šiuo pagrindu įstatymu ir dekretais galėtų būti įtvirtintos nuostatos, kad išpuoliai prieš Lietuvos istoriją ir jos didvyrius užtraukia baudžiamąją atsakomybę iki 20-ies metų.

Ta pačia proga derėtų peržiūrėti žodžio ir spaudos laisvių sampratą, uždraudžiant tokius „žiniasklaidos“ išteklius, kaip Anarchija.lt, Ldiena, Ekspertai, Būkime vieningi, Šauksmas.

Nėra tokios teisės, kaip teisė meluoti ar veikti prieš savo valstybę. K. Juraičio ir S. Tomo vieta – kalėjime. Kaip ir kremlinių portalų savininkams, redaktoriams bei rašytojams.

„Būkime vieningi komentaras“:

Už šią gerai atliktą Mariaus Kundroto akciją, būtina jam įteikti hitlerinę vėliavėlę ir Adolfo Hitlerio nuotrauką, kaip tai žadėjo 1941m. pats Jonas Noreika.

Artėjančių Prezidento, Europos Parlamento ir Seimo rinkimų kontekste pagarba Lietuvai, jos tapatybei ir laisvės kovoms bus viena iš esminių skiriamųjų linijų. Kremliui atstovaujančių sąrašų ar kandidatų teisė balotiruotis turi būti panaikinta baudžiamosios teisės tvarka. Visi kiti kandidatai ir sąrašai Lietuvos patriotų bus vertinami ir pagal tai, kiek adekvačiai vertina susiklosčiusią padėtį.

Šiandien – Generolas Vėtra, o rytoj gali būti Jonas Žemaitis-Vytautas, taip pat kovojęs su okupaciniu sovietų režimu. Poryt – Lietuvos valstybės kūrėjai – karalius Mindaugas, didysis kunigaikštis Vytautas ar pirmasis Respublikos prezidentas Antanas Smetona.

Pandoros skrynia atverta – R. Šimašiaus rankomis. Jei šįsyk byla baigsis tyla ar menka administracine nuobauda, vatnikai įžūlės sulig kiekviena diena. Gal net ims bjauroti partizanų kapus.

Nepaprastosios padėties teisinė bazė taip pat galėtų apimti pilietybės atėmimą ir deportaciją iš Lietuvos. K. Juraitis, S. Tomas, Algirdas Paleckis, Viačeslavas Titovas, Vaidas Lekstutis, Laurynas Ragelskis ir kiti Kremliaus šaukliai turėtų prarasti Lietuvos pilietybę, o po bausmės atlikimo – išsiųsti iš Lietuvos Respublikos teritorijos.

Profesorius Alvydas Jokubaitis teisingai pasakė: jokių teisių be pareigų. Teises Lietuvoje įtvirtina įsipareigojimai jos politinei ir kultūrinei bendruomenei.

Žodžio ir nuomonės laisvė jau šiandien ribojama tarptautinės agresijos, diskriminacijos ir žmogaus teisių pagrindais. Į šį sąrašą metas įtraukti veiksmus prieš Lietuvos valstybę ir jos titulinę tautą. Ne tiktai prieš tautines mažumas.

Dvejopų standartų praktika turi baigtis. Lietuva turi teisę gintis.

„Būkime vieningi“ rekomendacijos:

Rusai puola.png

Parengta pagal Mariaus Kundroto pranešimą ir Lietuvos archyvo inf.


Patiko? Pasidalinkite!